NaStyku.pl

Pijany kierowca i 6 poszukiwanych mężczyzn w rękach Straży Granicznej

Podczas 4 ostatnich dni funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali 6 mężczyzn, których poszukiwał wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania oraz kierowcę, który prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG

W sobotę, 3 października, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie legitymowali kierowcę wytypowanego do kontroli audi. Podczas sprawdzania jego dokumentów ustalili, że 37-letni mieszkaniec Dolnego Śląska poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Ustalono także, że 37-latek prowadził auto pomimo pięciu sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań kierowca został zatrzymany i przekazany do aresztu śledczego.

Tego samego dnia patrol polsko-niemiecki zatrzymał w Żarskiej Wsi 33-letniego kierowcę audi, który jak się okazało podczas badania miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przekazany został w ręce policji.

Kolejne dwie poszukiwane osoby zatrzymane zostały w sobotę i niedzielę na poznańskim lotnisku Ławica.

Po przylocie z Londynu funkcjonariusze SG zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Ustalono bowiem, że 29-latek poszukiwany jest na podstawie listu gończego wystawionego przez Sad Rejonowy w Jarocinie za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Następny poszukiwany przyleciał do Poznania z Turcji. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Piasecznie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzego mienia. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany do aresztu śledczego.

Natomiast w piątek funkcjonariusze z PSG w Tuplicach podczas prowadzącej kontroli zatrzymali przekazanego przez niemieckie służby 31-latka. Podczas kontroli jego dokumentów ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Kolejne poszukiwane osoby zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy z placówki w Zielonej Górze-Babimoście oraz w Świecku.

W niedzielę 4 października pełniąc służbę na drodze krajowej funkcjonariusze z PSG w Zielonej Górze-Babimoście wylegitymowali 24-letniego mieszkańca Zielonej Góry. Funkcjonariusze ustalili, że 24-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze w celu odbycia zastępczej kary 45 dni pozbawienia wolności za dokonane kradzieże.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali obywatela Bułgarii. Do zatrzymania cudzoziemca doszło w poniedziałek 5 października w pobliżu byłego przejścia granicznego w Świecku. Funkcjonariusze wytypowali do kontroli Audi A8, którym podróżował 33-letni Bułgar. W trakcie kontroli jego dokumentów okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Koszalinie. Mężczyzna za udział w bójce i pobiciu trafił do zakładu karnego. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

4-tygodniowy lockdown w Niemczech. Co musisz wiedzieć?

Na granicy
czwartek, 29 października 2020, 12:35
Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
COVID-19 / fot. pexels.com

Nowe zarządzenia i zaostrzone kontrole w Görlitz

Na granicy
wtorek, 27 października 2020, 14:22
W związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń w powiecie Görlitz Starostwo Powiatowe wydało nowe zarządzenie, które obowiązuje od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Zobacz również