NaStyku.pl

Partnerskie gminy Sulików i Hohendubrau posadziły drzewa dla przyszłych pokoleń. Pomagały przedszkolaki

Gmina Sulików i niemiecka Gmina Hohendubrau współpracują ze sobą już od 20 lat. Z tej okazji w obu posadzono 20 letnie dęby, które mają stać dla przyszłych pokoleń. W sadzeniu drzew pomagały przedszkolaki i ich opiekunowie.
Gmina Sulików
Gmina Sulików
Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików wraz z Denisem Riese Burmistrzem Gminy Hohendubrau 4 maja posadzili drzewko przyjaźni, wpisując to symboliczne wydarzenie w 20 lat współpracy polsko-niemieckiej.
 
Jak informuje Gmina Sulików, 20-letni dąb stanął na terenie Przedszkola Publicznego w Sulikowie, a w dniu 2 maja takie samo drzewo zostało posadzone na terenie przedszkola i szkoły w Hohendubrau. W akcji „Sadzimy drzewka dla przyszłych pokoleń” po stronie polskiej wzięły udział przedszkolaki, które wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały specjalny wystę artystyczny.
 
Fot. Gmina Sulików 
 
 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie ilustracyjne

Porady dla osób szukających pracy w Zgorzelcu

Życie, Na granicy
środa, 18 maja 2022, 08:16
Zgorzelec stał się miejscem, w którym coraz lepiej żyje się mieszkańcom. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Zobacz nasze porady dla osób szukających pracy w Zgorzelcu.

Zobacz również