NaStyku.pl

Papierosy nie dojadą do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca ujawnili blisko 60,5 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 42 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano również 57-letniego Polaka, który przyznał się, że towar bez polskich oznaczeń akcyzą należy do niego.
Papierosy ukryte w samochodowych skrytkach / fot. NOSG
Papierosy ukryte w samochodowych skrytkach / fot. NOSG

W sobotę, 15 lutego, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie, która funkcjonuje w strukturach Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ujawnili 60 480 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Papierosy przewożone były samochodem osobowym w specjalnie przygotowanych do tego celu skrytkach konstrukcyjnych. 

Kierowca kontrolowanego auta – mieszkaniec województwa mazowieckiego - przyznał się, że przywożony towar akcyzowy jest jego własnością. Dodał, że papierosy miał zamiar sprzedać na terenie Niemiec. Mężczyzna, w związku z popełnionym przez niego przestępstwem został przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą dalej funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej.

Papierosy ukryte w samochodowych skrytkach / fot. NOSG

Papierosy ukryte w samochodowych skrytkach / fot. NOSG

fot. NOSG

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również