NaStyku.pl

Oto 7 najpiękniejszych miejsc na wiosenny spacer w Zgorzelcu i Görlitz

Mimo, że chłodna, wiosna trwa. Warto zażyć trochę ruchu samotnie czy w towarzystwie bliskich osób. Przedstawiamy 7 najpiękniejszych miejsc na wiosenny spacer w Zgorzelcu i Görlitz.
NaStyku.pl
NaStyku.pl

Podpowiadamy, gdzie w Zgorzelcu i Görlitz warto wybrać się na spacer!

Zalew Czerwona Woda – sporo się tu zmieniło!

Teren wokół Zalewu Czerwona Woda dziś wygląda zupełnie inaczej! Jeszcze nie tak dawno rosły tam chaszcze, a teraz miejsce to zachęca do spacerów. Powstały tam nowe ścieżki pieszo-rowerowe i konne, a przejście przez rzekę umożliwiają drewniane przedepty. Wspinając się kamiennymi ścieżkami prowadzącymi na szczyt pobliskiego kamieniołomu można podziwiać panoramę Gór Łużyckich.

Zalew Czerwona Woda w Zgorzelcu

Park Nadnyski – spacer połączony z edukacją ekologiczną

Zabytkowy Park Nadnyski rozciąga się pomiędzy Miejskim Domem Kultury a rzeką. To tu mieszkańcy Zgorzelca i Görlitz najwcześniej wybierają się na spacery. Na niezwykłą urodę tego miejsca składają się nadnyskie łąki oraz malownicze skały bazaltowe ukryte wśród pięknych i starych drzew. Główną atrakcją parku są jednak ścieżki edukacji przyrodniczej, dzięki którym możemy poznać faunę i florę naszego regionu oraz zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.

Park Nadnyski w Zgorzelcu

Park A. Błachańca – idealnie miejsce dla rodzin

To idealne miejsce dla rodzin. Można tu odpocząć i aktywnie spędzić czas. Na spacerowiczów czekają m.in. miejsca odpoczynku wśród zieleni, place zabaw dla najmłodszych, wybieg dla psów, plac do gry w boule, parkour park, skarpa widokowa i wiele, wiele innych atrakcji.

Park. A. Błachańca w Zgorzelcu

Stalag VIIIA – spotkanie z historią

To klimatyczne i skłaniające do refleksji miejsce. Wbrew swojej historii - urokliwe i spokojne. Spacer wśród brzóz daje wytchnienie, a resztki ogrodzenia z drutów kolczastych przypominają wojnę. Tu znajdziemy pozostałości po niemieckim obozie jenieckim –Stalagu VIII A. Wzdłuż ścieżek znajdziemy tablice informacyjne przedstawiające rozmieszczenie poszczególnych elementów obozu, zdjęcia, opisy, plany.

Stalag VIII A w Zgorzelcu

Berzdorfer See – dookoła jeziora

Położone na południe od Görlitz Berzdorfer See o pow. 960 ha i głębokości do 72 m., otoczone pięknymi terenami, to dobre miejsce na relaks, wypoczynek czy aktywne spędzenie wolnego czasu. Na fantastycznie położonej dookoła jeziora drodze i terenach zielonych można jeździć na rowerach lub rolkach, uprawiać nordic walking, spacerować i piknikować.

Berzdorfer See

Landeskorone

Landeskrone, najpiękniejsza góra w okolicy Görlitz, choć liczy zaledwie 419,5 m wysokości n.p.m. widoczna jest z bardzo daleka. Ten bazaltowy stożek wulkanicznego pochodzenia (góra powstała 30 milionów lat temu) porastają obecnie lasy bukowe, grądy, jak i sztuczne świerczyny. To popularne miejsce wycieczkowe. Szczyt z wieżą Bismarca jest świetnym punktem widokowym. Przy dobrej przejrzystości powietrza można podziwiać Góry Żytawskie, Izerskie i Karkonosze.

Park Miejski w Görlitz

W Görlitz na zachodnim brzegu Nysy Łużyckiej rozciągają się parki odznaczające się szczególnymi walorami sztuki ogrodniczej i tereny zielone o naturalnym ukształtowaniu. Początki założenia parku miejskiego sięgają połowy XIX w.

 

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również