NaStyku.pl

Orszak Trzech Króli. Kolorowy pochód przejdzie ulicami Europamiasta Zgorzelec/Görlitz

"Odnowi oblicze tej ziemi" to hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2019 r. już po raz szósty przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz.
Orszak Trzech Króli 2018 - zdjęcie nr 1
Orszak Trzech Króli 2018 - zdjęcie nr 1

Świąteczny Orszak Anno Domini 2019 wyruszy o godzinie 13.00 sprzed kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt (Górny Rynek) Görlitz. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Turów, jak zawsze urozmaicać będą inspirowane Biblią oraz nauczaniem św. Jana Pawła II scenki jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży zgorzeleckich szkół. Trzej Monarchowie wraz ze swoimi dziecięcymi królewskimi orszakami oraz zwierzętami z Naszego Zoo, będą podążać za gwiazdą do Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku w stajence, która zostanie tradycyjnie już ulokowana przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Tu scena pokłonu Trzech Króli zakończy uroczysty Orszak, a uczestnicy jak zawsze, za symboliczne 2 zł, będą mogli pokrzepić się gorącym napojem, pierogami, Szczodrakiem lub domowym ciastem.

Trasa Orszaku: Obermarkt (rozpoczęcie) – Brüderstrasse – Neissstrasse – Altstadtbrücke – Zgorzelec: ul. Wrocławska – ul. Daszyńskiego – ul. Piłsudskiego – ul. Wolności – Miejski Dom Kultury

W tym roku, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, Orszak przejdzie pod hasłem "Odnowi oblicze tej ziemi". W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

 

Tak było w ubiegłym roku - kliknij

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również