NaStyku.pl

Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta. Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na początku każdego roku opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo sprawdzają aktualną liczbę swoich podopiecznych.
W przypadku wydr Emmy i Yourka liczenie jest dość łatwe …/ fot. zoo-goerlitz.de / C.Hammer
W przypadku wydr Emmy i Yourka liczenie jest dość łatwe …/ fot. zoo-goerlitz.de / C.Hammer

Niewiele gatunków udaje się szybko policzyć. Większe oraz szybko poruszające się grupy zwierząt jak ryby, żwawe papużki w Świergolandii, czy nigdy nie pozostające w bezruchu wiewiórki skalne, stanowią spore wyzwanie.

Koniec końców, opiekunom ponownie udało się policzyć zwierzęta. I tak w 2020 roku ogłaszają, iż: aktualnie w Naszym Zoo żyje 671 zwierząt 88 różnych gatunków. Widoczny jest znaczny przyrost liczby zwierząt w porównaniu z 599 osobnikami ze spisu w 2019 roku.

Fakt ten da się łatwo wytłumaczyć, po kilku latach zakazu rozrodu, w 2020 roku papużki faliste w Świergolandii ponownie mogły się rozmnażać. Na co kolorowe ptaki natychmiast odpowiedziały podwojeniem populacji.

Podczas gdy, z powodu rozbudowy strefy gastronomicznej, w 2020 roku pożegnał się z nami axolotl, do zwierzęcej załogi dołączyli gwarek, zagrożona wyginięciem kura saksońska oraz otrzymane w spadku przedstawicielki gatunku ary ararauny oraz amazonki niebieskoczelnej.

Do wielkich sukcesów hodowlanych 2020 roku zaliczyć można potomstwo gazeli dżejran, z którego dwie opuściły właśnie Görlitz i wyruszyły do Helsinek. Kolejne sukcesy hodowlane to ponowne potomstwo wyniszczonego na wolności kiśćca annamskiego oraz sik wietnamskich.

Dla miłośników statystyki: w ubiegłym roku nasze zwierzęta zjadły około 48 000 kg siana, 25 000 kg warzyw i owoców, 15 000 kg karmy w granulacie, 1 800 kg piskląt jednodniowych i 1 500 kg ryb.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również