NaStyku.pl

Oby to pomogło rozładować korki na granicy!

W nocy 17.03.2020 r. podany został nowy komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zwiększenia liczby przejść granicznych i zmiany ich organizacji pracy.
MSWiA pozwala wjechać do Polski samochodem przez Zgorzelec
MSWiA pozwala wjechać do Polski samochodem przez Zgorzelec

/.../ Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec). Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy.

ALE UWAGA
Samochody w stronę Goerlitz nie będą w puszczane!
Przejście graniczne na moście Jana Pawła II jest jeszcze zamknięte dla samochodów. Pierwsze kontrole mają ruszyć przed godziną 10.00. (18.03.2020r). Ruch pieszy odbywa się normalnie. Goerlitz jest zakorkowane.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również