NaStyku.pl

Nowy dom piestruszek stepowych w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Piestruszki stepowe, znane również jako lemingi stepowe, dotychczas funkcjonowały w Zoo Görlitz na uboczu, zajmując niewielkie miejsce między jaszczurkami i traszkami. Jednak teraz to się zmieniło.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Duża rodzina piestruszek stepowych, licząca 20 osobników, przeniosła się do specjalnie przygotowanego tybetańskiego domu rolniczego, stając się główną atrakcją. 

To rola, w której doskonale się odnajdują - uśmiecha się kurator zwierząt Catrin Hammer. Nie mają konkurencji, dzięki czemu goście mogą całkowicie skupić się na obserwacji wydarzeń w terrarium lemingów, gdzie kopią nory, budują gniazda, zagrzebują się w podłożu, jedzą lub bawią się jedzeniem. Absolutną atrakcją, zarówno dla odwiedzających, jak i samych zwierząt, jest koło do biegania, na którym czasem biegną nawet dwa lub trzy piestruszki jednocześnie… – dodaje C. Hammer.

Te sympatyczne, szare gryzonie z ciemnymi paskami na grzbiecie stały się znane dzięki legendzie, która głosi, że lemingi masowo wędrują i spadają ze skał, zabijając się z braku pożywienia. To mit, który przetrwał ponad pół wieku. Prawdą natomiast jest to, że piestruszki stepowe, pochodzące z Azji Zachodniej i Środkowej, w odpowiednich warunkach środowiskowych, potrafią się szybko rozmnażać. Jest to istotne dla drapieżników w tamtych regionach, takich jak sowy śnieżne.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również