NaStyku.pl

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w celu wspierania polsko-niemieckiej wymiany dzieci i młodzieży na terenie Görlitz/Zgorzelca.
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej

Ponadto, od samego początku naszym celem było zachęcanie dzieci do aktywnego udziału w tworzeniu projektu. Wraz z nazwą "Polsko-niemieckie Miasto Dzieci 'Nasze Miasto – Unsere Stadt'" projekt otrzymał tytuł, który doskonale oddawał jego cele.

Z czasem jednak przyjęła się krótsza forma Kinderstadt/Miasto Dzieci, natomiast coraz rzadziej używano pełnej nazwy "Polsko-niemieckie Miasto Dzieci 'Nasze Miasto – Unsere Stadt'". W 2020 roku zespół organizacyjny Miasta Dzieci zdecydował się na podjęcie wyzwania i rozpoczęcie prac nad nową nazwą projektu wraz z uczestnikami ostatnich Miast Dzieci. Nowa nazwa powinna nie tylko łączyć język niemiecki i polski, ale także być krótsza i bardziej zwięzła.

Kinderstadt? Miasto Dzieci? Kindermiasto!

W ramach naszego Laboratorium 2020 - małej alternatywy dla Miasta Dzieci 2020, które musieliśmy przełożyć na 2021 rok z powodu epidemii Covid-19 - przeprowadziliśmy warsztaty na temat nazwy Kinderstadt/Miasto Dzieci. Razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Czym właściwie jest Miasto Dzieci? Co czyni ten projekt wyjątkowym? Jak w skrócie można opisać Miasto Dzieci?

Uczestnicy szybko zgodzili się na wspólną propozycję. Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić nową nazwę:

Kindermiasto Zgorlitz

- Kinder als Erwachsene / Dzieci jako dorośli –

w skrócie: „Kimi“

Kimi

Kindermiasto Zgorlitz dziękuje!

Zespół Kimi chciałby podziękować uczestnikom, którzy pomogli w stworzeniu tej nazwy.

Kindermiasto Zgorlitz 2021

W tym roku Kindermiasto Zgorlitz odbędzie się w Görlitz od wtorku, 17 sierpnia do czwartku, 26 sierpnia 2021 roku.

Kontakt

Prosimy o kontakt drogą mailową na: info@kindermiasto.eu oraz pod nr. tel.: +49 (0)3581 661269.

Po więcej informacji zapraszamy

Krótką impresję z ostatniej edycji Miasta Dzieci 2018 znajdziecie tutaj:

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...