NaStyku.pl

Nowa ścieżka sensoryczna Zoo Görlitz

Zdejmij buty i odłóż je na półkę, w przeciwnym razie niczego nie poczujesz. Kamienie na początku ścieżki nieco kłują, dopóki, zazwyczaj dobrze opakowane w obuwie stopy, nie znajdą ukojenia na miękkiej łące.
Ścieżka sensoryczna w Naszym Zoo Zgorzelec-Goerlitz / fot. www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Ścieżka sensoryczna w Naszym Zoo Zgorzelec-Goerlitz / fot. www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Nowa ścieżka „dla bosych stóp” w zoo Görlitz prowadzi poprzez kamienie, ziemię, okrągłe drewniane deski z korytarzami wydrążonymi przez insekty oraz bambus, i oferuje nowe doznania sensoryczne dla małych i dużych.

Czasami sama podczas rundy po zoo, lubię nadłożyć drogi, aby przejść się po naszej nowej ścieżce - zdradza Isa Plath, pedagog w zoo, której podlegają wszystkie place zabaw oraz gry i zabawy edukacyjne.

Pomysł leżał "w szufladzie" od prawie dziesięciu lat, a radość z udanej realizacji jest odpowiednio wielka. To, że ścieżka została zrealizowana właśnie teraz, zawdzięczamy także inicjatywie stażystów Toom Görlitz, którzy zwrócili się do nas zapytaniem o budowę ścieżki, w ramach REWE Group Challenge. Przez kilka tygodni samodzielnie budowali poręcze oraz stojaki na buty, a także wspierali naszych rzemieślników przy budowie ścieżki, ławki do mycia stóp oraz układania kamieni.

Zoo, w którym wszystko budowane ręcznie z wielką dbałością o każdy szczegół, dla którego ważny jest zrównoważony rozwój? Jako zespół projektowy, nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy wesprzeć tę inicjatywę naszymi pomysłami. Widzieć realizację projektu od przycinania desek po budowę ścieżki sensorycznej, która stopniowo nabierała konkretnych kształtów, było wspaniałą przygodą. Szczególnie ważne było dla nas, aby projekt miał trwały, wspólny wątek. Projekt udało nam się wesprzeć finansowo, dzięki stworzonemu przez nas pojemnikowi na butelki zwrotne, z czego jesteśmy bardzo dumni - podkreśla trzyosobowy zespół projektowy stażystów Toom w Görlitz, w skład którego wchodzą Alexandra Schultz, Eric Leschke i Luca Hielscher.

W międzyczasie Iza Plath - pedagog w zoo, osobiście widziała psy, które z zaciekawieniem spacerowały obok swoich właścicieli po ścieżce. Wkrótce przy ścieżce pojawią się tablice edukacyjne o łapach i kopytach, pazurach i pajęczych stopach. Tak, aby ścieżka sensoryczna stała się prawdziwą ścieżką po zoo.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Demontaż baraku z czasów II wojny światowej / fot. J. Purej

Görlitz: Demontaż baraku z czasów II wojny światowej

Na granicy
piątek, 22 października 2021, 09:02
Barak z czasów II wojny światowej ma zostać przeniesiony w nowe miejsce – na teren Miejsca Pamięci byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu. Wyjątkowe przy tym jest przeniesienie zabytkowego obiektu do sąsiedniego kraju.
Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Na granicy
środa, 20 października 2021, 14:33
Rząd Saksonii przyjął 19 października 2021 nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które wejdzie w życie 21 października 2021 r. i będzie obowiązywać do 17 listopada 2021 włącznie.

Zobacz również