NaStyku.pl

Nowa ładowarka dla samochodów elektrycznych w Zgorzelcu

Nowa ładowarka dla samochodów elektrycznych stanęła przy PGE Turów Arenie w Zgorzelcu. To prezent od zgorzeleckiego klastra dla lokalnej społeczności.
Przekazanie ładowarki do samochodów elektrycznych
Przekazanie ładowarki do samochodów elektrycznych

9 września burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz oraz prezes Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej – Albert Gryszczuk, w obecności licznie zebranych przedstawicieli władz samorządowych, dokonali otwarcia nowej stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Instalacja jest prezentem od zgorzeleckiego klastra dla lokalnej społeczności. Co ważne, okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji ładowania za darmo.

Stacja najnowszej generacji zapewnia tzw. ładowanie szybkie,  z gniazdem o maksymalnej mocy punktu ładowania 22 [kW].Układ wyposażony jest w bezpieczny sterownik do monitoringu prądu ładowania, który kontroluje natężenie prądu, aby ten nie przekroczył dopuszczalnej wartości obciążenia kabla oraz, przede wszystkim, systemu w ładowanym pojeździe. Stacja posiada również możliwość zdalnego ustawiania maksymalnego prądu ładowania.

W Polsce przybywa aut elektrycznych, a wiemy nie od dziś, że jedną z największych barier w rozwoju tego segmentu, jest brak infrastruktury ładującej. Aby zmienić ten stan rzeczy postanowiliśmy dołożyć własną cegiełkę, na terenie działalności ZKlastra. Tym bardziej, że w tematyce elektromobilności specjalizujemy się od samego początku. Jest to kolejny znak, że współpraca między przedsiębiorcami, a samorządowcami, w ramach Zgorzeleckiego Klastra Energii Odnawialnej, układa się bardzo dobrze – mówi Albert Gryszczuk.

Nie bez znaczenia dla instalacji stacji ładowania właśnie w Zgorzelcu jest fakt, że miasto leży na styku granicy z Niemcami, gdzie elektrycznych aut jest znacznie więcej. Z pewnością prezent ZKlastra będzie służył również naszym sąsiadom, a także polskim kierowcom aut elektrycznych podczas trasy na zachód.

Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej to jeden z najprężniej rozwijających się klastrów Polsce. Działa na terenie całego powiatu zgorzeleckiego. Zrzesza ponad 40 podmiotów, w tym samorządy, uczelnie wyższe oraz kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorców m.in. KGHM Polska Miedź S.A. Celem przedsięwzięcia jest efektywne wykorzystanie lokalnych zasobów energetycznych w odnawialnych źródłach energii; poprawa efektywności energetycznej oraz realizacja projektów badawczo-rozwojowych służących rozwojowi inteligentnych sieci elektrycznych (tzw. smart grids).

W Hubie Innowacji ZKlastra powstał pierwszy elektryczny pojazd terenowy - Sokół 4x4. Stworzono też technologię V2G (vehicle-to-grid) oraz nowoczesne rozwiązania dla sektora energetycznego, takie jak Blockpowercub - technologia optymalizacji zużycia energii oraz system 3AIR, w którym czujniki zainstalowane w pomieszczeniach i za oknem nieustannie mierzą zanieczyszczenie powietrza.

Ładowarka dla samochodów elektrycznych przy PGE Turów Arenie (ul. Lubańska 9A w Zgorzelcu)

Ładowarka dla samochodów elektrycznych przy PGE Turów Arenie (ul. Lubańska 9A w Zgorzelcu)

Przekazanie ładowarki dla samochodów elektrycznych

Przekazanie ładowarki dla samochodów elektrycznych

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony samochód oraz funkcjonariusz straży granicznej / fot NOSG

Odzyskano samochód o wartości 160 tys. zł

Na granicy
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:55
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Fiat Camper o wartości 160 tys. zł – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz również

Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Na granicy
wtorek, 07 stycznia 2020, 16:17

Telefon po pomoc

Kierownik zmiany w Placówce Straży Granicznej odebrał dramatyczny telefon. Dzwoniąca...