NaStyku.pl

Nieszczęśliwy wypadek na Nysie Łużyckiej. Kobieta uratowana, mężczyzny wciąż szukają

Wypadek na Nysie Łużyckiej w okolicy Koźlic w pobliżu Zgorzelca. Małżeństwo, prawdopodobnie podczas pokonywania przeszkody na rzece, wypadło z kajaka. Uratowano 32-letnią kobietę. Mężczyzna wciąż jest poszukiwany.
Nysa Łużycka / zdjęcie ilustracyjne
Nysa Łużycka / zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w sobotę (10.07) około godziny 14:00 na Nysie Łużyckiej w pobliżu dzielnicy Deutsch-Ossig (Görlitz) i Koźlic (w pobliżu Zgorzelca). Służby ratunkowe zostały powiadomione o przewróconym na jazie kajaku, który płynął z Hagenwerder w kierunku Görlitz. Do wody wpadło małżeństwo. Jak informuje niemiecka policja, kobieta wypłynęła na powierzchnię około 300 metrów dalej i została wyciągnięta na polską stronę przez świadków zdarzenia. 32-latka doznała lekkich obrażeń i została przetransportowana do zgorzeleckiego szpitala. Mężczyzna zaginął.

Do akcji zadysponowano policję wodną, kilka jednostek straży pożarnej, funkcjonariuszy z görlickiego komisariatu oraz śmigłowiec ratowniczy i policyjny. Do działań włączyła się również zgorzelecka policja. Siły przeszukiwały teren z powietrza, brzegu i w wodzie.

Kajak utknął na jazie. Druhowie za pomocą strumienia wody „przepchnęli” go na polską stronę, gdzie następnie został zabezpieczony przez policję wodną. Strażacy obsadzili jazy w Weinhübel, Górny Młyn, a także Most Staromiejski. Niestety, mimo szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych, nie udało się odnaleźć 34-letniego mężczyzny – informuje Anja Leuschner z Komisariatu Policji w Görlitz.

W godzinach wieczornych oraz w niedzielę kontynuowano poszukiwania. Niemiecka policja zakwalifikowała zdarzenie jako wypadek i prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

AKTUALIZACJA:

We wtorek (13.07) popołudniu wyłowiono z Nysy Łużyckiej ciało 34-letniego obywatela Niemiec.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Casting do filmu: Cometh Girl

Casting do filmu: Cometh Girl

Na granicy
czwartek, 22 lipca 2021, 09:12
Reżyserzy szukają dziewczyny w wieku 14-17 lat, która mówi natywnie po niemiecku i zna polski na podstawowym poziomie (lub lepszym).

Zobacz również