NaStyku.pl

Niemcy wprowadzają tymczasowe kontrole na granicach

Od 13 czerwca do 3 lipca zostaną tymczasowo przywrócone kontrole graniczne na granicach wewnętrznych Niemiec. Związane jest to ze szczytem G7, który odbędzie się w Bawarii.
Fot. Nastyku.pl
Fot. Nastyku.pl

Pod koniec czerwca w Niemczech odbędzie się szczyt G7 poświęcony wojnie w Ukrainie i nowej koncepcji strategicznej NATO. Władze w Berlinie ogłosiły, że ze względów bezpieczeństwa na trzy tygodnie przywracają kontrole na granicach. Kontrole na wewnętrznych granicach Niemczech będą obowiązywały od 13 czerwca do 3 lipca. 

W tym okresie podróżni mogą zostać skontrolowani podczas przekraczania niemieckich granic lądowych, powietrznych i morskich. Wybierając się do Goerlitz czy Zittau pamiętajcie o zabraniu dokumentów.

Rekomendujemy posiadanie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo - informuje Straż Graniczna. 

Szczyt przywódców państw G7 - Niemiec, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Japonii - odbędzie się w dniach 26-28 czerwca.

 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również