NaStyku.pl

Nielegalny tytoń, papierosy i narkotyki w Sieniawce

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na terenie targowiska w Sieniawce wykryli 44 kg nielegalnego tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz metamfetaminę.
SG
SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas wykonywania czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce ujawnili  nielegalny tytoń, papierosy oraz narkotyki. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 44 kg tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz metamfetaminę.

Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były na stoiskach handlowych oraz, co okazało się w toku dalszych czynności, na prywatnej posesji. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych i narkotyków oszacowano na ponad 313 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 384 tys. zł.

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Konsumenci często nie są świadomi faktu, że kupując nielegalne wyroby tytoniowe wchodzą w konflikt z prawem oraz tego, że grożą im za to wysokie grzywny. Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu stanowi przestępstwo (zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 lub wykroczenie skarbowe - informuje mjr Joanna Koniecznia z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie też sprawy, że za produkcją i handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi stoją zorganizowane grupy przestępcze, a kupując nielegalne wyroby tytoniowe wspierają czarny rynek i nielegalny handel. 

 
 
 
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej (3)
 

POLECAMY: 

Tragiczny wypadek w Żaganiu. Pod kołami auta zginął 2,5 letni chłopiec. Opiekowała się nim pijana babcia

Policjanci się nie patyczkują. Posypały się wysokie mandaty za przekroczenie prędkości

 
Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również