NaStyku.pl

Nielegalnie przewozili przez Polskę broń i amunicję

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali dwóch obywateli Łotwy, którzy bez zezwolenia usiłowali przewieźć przez granicę broń i amunicję.
Zabezpieczona przez funkcjonariuszy broń / fot. NOSG
Zabezpieczona przez funkcjonariuszy broń / fot. NOSG

Dwóch obywateli Łotwy, którzy jechali busem w stronę granicy z Niemcami zatrzymali w poniedziałek (28 września) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie. Powodem zatrzymania była broń i amunicja, którą cudzoziemcy nielegalnie wieźli ze sobą przez Polskę. Łotysze w wieku 22 i 24 lat nie mieli wymaganego zezwolenia na posiadanie broni i amunicji, nie mieli również pozwolenia na przewożenie jej przez terytorium Polski. Ponadto nie potrafili wytłumaczyć funkcjonariuszom w jakim celu wiozą ze sobą zabronione przedmioty.

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani za posiadanie bez zezwolenia broni gazowej i broni alarmowej (hukowej) oraz amunicji 9 mm „WADIE PV” do broni alarmowej.

W sprawie wszczęto zostało śledztwo. Wczoraj (30 września) Łotysze usłyszeli zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, do których się przyznali.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzić będą funkcjonariusze Straży Granicznej ze zgorzeleckiej placówki.

 Zabezpieczona przez funkcjonariuszy broń / fot. NOSG

Zabezpieczona przez funkcjonariuszy broń / fot. NOSG

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

4-tygodniowy lockdown w Niemczech. Co musisz wiedzieć?

Na granicy
czwartek, 29 października 2020, 12:35
Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
COVID-19 / fot. pexels.com

Nowe zarządzenia i zaostrzone kontrole w Görlitz

Na granicy
wtorek, 27 października 2020, 14:22
W związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń w powiecie Görlitz Starostwo Powiatowe wydało nowe zarządzenie, które obowiązuje od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Zobacz również