NaStyku.pl

Nie żyje kuc szetlandzki Ronny

Eutanazja ostatniego kuca szetlandzkiego w Zoo Görlitz.
Marchewkowy tort z okazji 30 urodzin Ronego / fot. www.zoo-goerlitz.de
Marchewkowy tort z okazji 30 urodzin Ronego / fot. www.zoo-goerlitz.de

Życie i śmierć są tak blisko siebie. Podczas gdy ostatnio pracownicy zoo cieszyli się z tegorocznego, pierwszego potomstwa jagniąt oraz jaka, to w ostatni piątek przyszedł czas na pożegnanie. Kuc szetlandzki Ronny, weteran zoo, nie powita już gości po zakończonym lockdownie.

33-letni kuc Ronny cierpiał na różne choroby wieku starczego. Lekarze weterynarii oraz opiekunowie zwierząt przez długi czas mieli pod kontrolą jego problemy z uzębieniem oraz nieuleczalną chorobę hormonalną - zespół Cushinga. Niestety, pod koniec stycznia stan Ronny'ego uległ pogorszeniu, a testy laboratoryjne wykazały, że zespół Cushinga pogłębił się, powodując nieodwracalne uszkodzenie narządów oraz pogorszenie metabolizmu.

Zrobiliśmy wszystko, aby Ronny mógł cieszyć się pięknym, wolnym od bólu bezbolesnym i odpowiednim dla jego gatunku zmierzchem życia. Ze względu na negatywny rozwój stanu jego zdrowia, mimo intensywnej terapii, ostatecznie jedyną odpowiedzialną opcją była eutanazja - mówi weterynarz w zoo Viktoria Michel.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown w Nieczech

Lockdown w Niemczech przedłużony do 7 marca

Na granicy
poniedziałek, 15 lutego 2021, 13:40
Decyzją kanclerz Niemiec i premierów krajów związkowych lockdown w Niemczech został przedłużony do 7 marca. Poszczególne kraje związkowe dostosują swoje przepisy do podjętych ustaleń.

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 08:18

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w...