NaStyku.pl

Nasze Zoo zaprasza na ścieżkę wspinaczkową w alei bukowej. To świetna zabawa!

Nasze Zoo Goerlitz - Zgorzelec to nie tylko miejsce gdzie można odwiedzić wspaniałe zwierzęta. To również miejsce gdzie można poznać np. kulturę Tybetu czy sprawdzić swoją sprawność. Służy do tego m.in. ścieżka wspinaczkowa otwarta w tym roku.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Czy widziałeś kiedyś, jak młode małpy wtulone w swoje matki swobodnie przenoszone są między wierzchołkami drzew? Lub jak wielbłądy dwugarbne, zwane „okrętami pustyni”, kołyszą  swoim masywnym ciałem przemierzając tereny pustynne dostojnym inochodem? Jak sprytnie szopy pracze prześlizgują się z jednej do drugiej dziupli na drzewie lub jak pandy czerwone z gracją balansują na wąskich gałęziach drzew?

Na własnej skórze doświadczysz tego w Zoo Görlitz. Otwarta w 2022 roku ścieżka wspinaczkowa w alei bukowej, składająca się z dziesięciu odcinków, nawiązuje do najróżniejszych sposobów poruszania się dzikiej przyrody.

Aby przejść przez odcinek lemurów, miłośnicy wspinaczki przechodzą między figurami lemurów, po drodze każdą z nich przytulając. Na kolejnych etapach można latać od gniazda do gniazda jak kukułka, pokonywać górskie zbocza jak koziorożec lub być żabą na chwiejącej się lilii wodnej – koncepcję tematycznego placu zabaw wyjaśnia pedagog zoolog Isa Kulosa.

Ścieżka może być także ciekawą trasą treningową ze sprawdzianem zręczności oraz równowagi dla dorosłych. Jeśli więc w najbliższej przyszłości planujesz wycieczkę na świeżym powietrzu pośród pięknej przyrody, z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zdecydowanie powinieneś rozważyć Zoo w Goerlitz, które portal familieausflug. info wyróżnił jako „Saksoński cel wycieczek 2022”.


Do ZOObaczenia!


Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954+49 3581 66 930 00

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również