Akcja będzie kontynuowana, a zoo rozszerzyło ofertę edukacyjną o nowy projekt „Kids 4 Wildlife 2020“ .
Zainicjowana w 2018 roku akcja obejmuje wszystkie zainteresowane współpracą przedszkola i nie jest ograniczona regionalnie. Z jednej strony zoo dziękuje w ten sposób swoim gościom za wieloletnie zaufanie i sympatię, z drugiej – wypełnia edukacyjną misję włączając się w wychowanie pokoleń wrażliwych na naturę i jej potrzeby.
W czasach, gdy człowiek oddala się od natury, bardzo ważne jest dla nas, pasjonatów przyrody, pokazywanie dzikiej natury i różnorodności biologicznej, oswajanie z nią, wzbudzanie zachwytu i zaciekawianie najmłodszych, naszych dzieci i wnuków, życiem zwierząt, poznawaniem i ochroną gatunków. W naszym regionie żyje prawie 15 tysięcy dzieci. To nasza przyszłość, na rzecz której możemy i chcemy działać – mówi dyrektor Naszego Zoo dr. Sven Hammer, ciesząc się z świetnego wyniku dotychczasowych działań.
Efekty akcji cieszą też tutejszego pedagoga, Izę Plath, której nowy projekt edukacyjny „Kids 4 Wildlife“ ma pomóc opiekunom zapoznawać dzieci ze zwierzętami w zoo. Podstawowym narzędziem pracy z dziećmi jest w tym projekcie kalendarz „Kids 4 Wildlife 2020“, który pomoże przygotować małych gości do wizyty w zoo. Dwanaście tematycznych stron z łamigłówkami i krótkimi informacjami, dostosowanymi do możliwości percepcyjnych dzieci, to świetny punkt wyjścia do dalszych odkryć i pogłębiania wiedzy już w ogrodzie zoologicznym, w otoczeniu roślin i zwierząt.
Kalendarze, które na początku stycznia trafiły do przedszkoli, mogą posłużyć do pracy w grupach. Podobnie jak interdyscyplinarny zestaw pięciu książek „Wildtiere 1, 2, 3 bringen dir das Zählen bei“, dzięki któremu dzieci uczą się równocześnie języka niemieckiego i angielskiego, liczenia i poznają gatunki. Kupon na książki załączony do noworocznych przesyłek z kalendarzem, przedszkola mogą zrealizować przy pierwszej wizycie w Naszym Zoo.