NaStyku.pl

Narkotyki warte pół miliona złotych nie wejdą na dilerski rynek

29-letni Polak prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, a w bagażniku przewoził matamfetaminę i tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych.
Narkotyki, warte 500 tys. zł, ukryto wewnątrz butli LPG przeszukiwanego samochodu / fot. NOSG
Narkotyki, warte 500 tys. zł, ukryto wewnątrz butli LPG przeszukiwanego samochodu / fot. NOSG

Do zatrzymania auta osobowego kierowanego przez odurzonego narkotykami 29-latka doszło na jednej z dróg Dolnego Śląska prowadzących do Niemiec. To tam funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wytypowali jadący z Niemiec samochód osobowy. Zachowanie kierowcy zdradzało, że może być on pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test na obecność narkotyków potwierdziło przypuszczenia mundurowych.

Na miejsce sprowadzono także psa służbowego szkolonego do wykrywania narkotyków, by upewnić się, że w aucie nie ma innych niedozwolonych substancji. Pies kilkukrotnie oznaczał bagażnik jako miejsce, w którym ukryte są narkotyki, jednak ani pod tapicerką, ani w schowkach auta niczego nie odnaleziono. Z uwagi na to, konieczne było dokładniejsze przeszukanie pojazdu. Samochód w tym celu przetransportowano do placówki SG i dopiero tam, wewnątrz zamontowanej w aucie butli LPG ujawniono ponad 5 tysięcy sztuk tabletek ekstazy i ponad 1,5 kilograma metamfetaminy.

Ujawnione substancje narkotyczne o wartości blisko 500 tysięcy złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

29-latek, na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Zgorzelcu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zabezpieczona metamfetamina mogłaby odurzyć blisko 12 tysięcy osób. Narkotyk ten to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków. Potrafi nieodwracalnie uszkodzić mózg, obciąża serce i prowadzi do występowania psychoz, urojeń oraz myśli samobójczych. Utrudnia gojenie się ran i  przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym i jest niebywale trudne do wyleczenia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz

Poznaj szkołę bez wychodzenia z domu

Na granicy
piątek, 14 stycznia 2022, 14:04
Trwają kolejne wirtualne Dni Otwarte w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz. Podobnie jak przed rokiem, zainteresowani nauką w klasach o profilu dwunarodowym dwujęzycznym, mogą zwiedzić szkołę i porozmawiać z kadrą wirtualnie, bez wychodzenia z domu.

Zobacz również