NaStyku.pl

Muzeum Śląskie w Görlitz ponownie otwiera swoje podwoje

W czwartek, 8 czerwca, po kilku tygodniach przerwy spowodowanej przebudową, Muzeum Śląskie w Görlitz ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających.
fot. Muzeum Śląskie
fot. Muzeum Śląskie

Bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej rozpocznie się o godzinie 10.00. Ppołudniu, w zadaszonym atrium muzeum, zaprezentowana zostanie najnowsza atrakcja obiektu -"Wyspa Dzieci". 

O godzinie 14.00 i o godzinie 16.30 pracownik muzeum Matthias Voigt, zapozna najmłodszych z przygotowaną dla nich ofertą, na którą składają się m.in.: filmy animowane, książki i gry związane ze Śląskiem. Prezentacja będzie prowadzona w językach polskim i niemieckim. 

czasie, kiedy najmłodsi będą poznawać „Wyspę Dzieci”, ich rodzice będą mogli zapoznaćsię z multimedialną wystawą "Śląsk od 1945 roku"która znajduje się w tym samym pomieszczeniu co „Wyspa Dzieci” i opowiada o kulturze i historii Śląska w okresie od końca II wojny światowej do współczesnościTo nowa część ekspozycji, która od jesieni 2022 roku uzupełnia stałą prezentację blisko tysiącletniej historii kultury Śląska o jego najnowsząhistorię. Podzielonna siedem bloków tematycznych, pozwala śledzić zmiany, jakie w okresie ostatnich wielu lat  zachodziły na Śląsku w różnych obszarach życia.  

W dniu ponownego otwarcia, 8 czerwca, Muzeum Śląskie będzie czynne w godz. od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie tego dnia będzie bezpłatne. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...