NaStyku.pl

Muzeum Śląskie w Görlitz ponownie otwiera swoje podwoje

W czwartek, 8 czerwca, po kilku tygodniach przerwy spowodowanej przebudową, Muzeum Śląskie w Görlitz ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających.
fot. Muzeum Śląskie
fot. Muzeum Śląskie

Bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej rozpocznie się o godzinie 10.00. Ppołudniu, w zadaszonym atrium muzeum, zaprezentowana zostanie najnowsza atrakcja obiektu -"Wyspa Dzieci". 

O godzinie 14.00 i o godzinie 16.30 pracownik muzeum Matthias Voigt, zapozna najmłodszych z przygotowaną dla nich ofertą, na którą składają się m.in.: filmy animowane, książki i gry związane ze Śląskiem. Prezentacja będzie prowadzona w językach polskim i niemieckim. 

czasie, kiedy najmłodsi będą poznawać „Wyspę Dzieci”, ich rodzice będą mogli zapoznaćsię z multimedialną wystawą "Śląsk od 1945 roku"która znajduje się w tym samym pomieszczeniu co „Wyspa Dzieci” i opowiada o kulturze i historii Śląska w okresie od końca II wojny światowej do współczesnościTo nowa część ekspozycji, która od jesieni 2022 roku uzupełnia stałą prezentację blisko tysiącletniej historii kultury Śląska o jego najnowsząhistorię. Podzielonna siedem bloków tematycznych, pozwala śledzić zmiany, jakie w okresie ostatnich wielu lat  zachodziły na Śląsku w różnych obszarach życia.  

W dniu ponownego otwarcia, 8 czerwca, Muzeum Śląskie będzie czynne w godz. od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie tego dnia będzie bezpłatne. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również