NaStyku.pl

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na polskojęzyczna wycieczkę do Kulturhistorisches Museum Görlitz

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu organizuje polskojęzyczne oprowadzanie po tej wystawie „Srebro i niewolnicy – skarby wczesnego średniowiecza” przygotowana przez Kulturhistorisches Museum Görlitz we współpracy z Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.
fot. Organizator
fot. Organizator
W okresie od IX do XI wieku, trwa w Europie Środkowe okres burzliwych przemian. Chrystianizacja, tworzenie się nowych państwowości nadała wczesnemu średniowieczu szczególną rolę w historii Europy. O tych czasach opowiada wystawa „Srebro i niewolnicy – skarby wczesnego średniowiecza” przygotowana przez Kulturhistorisches Museum Görlitz we współpracy z Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.
 
Z przyjemności informujemy, że Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu organizuje polskojęzyczne oprowadzanie po tej wystawie. Archeolog naszego muzeum, pani Małgorzata Zysnarska zabierze Państwa w fascynującą podróż po najcenniejszych skarbach srebrnych monet i wczesnośredniowiecznej biżuterii opowiadając o historii naszego regionu - informuje zgorzeleckie muzeum. 
 
Wycieczka rozpocznie się w piątek o godzinie 16:20, przed Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu. Koszt - 18 zł (cena obejmuję bilet wstępu na wystawę, zakup w Muzeum Łużyckim przed wyjściem). Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób), zapisy pod numerem telefonu 75 648 24 24.
 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również