NaStyku.pl

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Miedziana i Studniska Dolne na polsko-niemieckich zawodach OSP

Delegacja najmłodszych strażaków z OSP Miedziana i OSP Studniska Dolne wzięła udział w polsko-niemieckich zawodach w Gross Radisch.
Młodzi strażacy na zawodach strażackich w Gross Radisch / fot. Gmina Sulików
Młodzi strażacy na zawodach strażackich w Gross Radisch / fot. Gmina Sulików

Na podstawie nawiązanej współpracy strażaków i podpisanego we wrześniu 2015 r. porozumienia o stosunkach partnerskich jednostek OSP z Gminy Sulików i Gminy Hohendubrau 29 czerwca br., na zaproszenie strony niemieckiej w miejscowości Gross Radisch, delegacja młodych strażaków z Gminy Sulików wzięła udział w zawodach.

Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym OSP Miedziana i OSP Studniska Dolne towarzyszył Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu Jan Kolbuch, radny Przemysław Czekański.

Do zawodów stanęło 40 drużyn z Niemiec. Polskie drużyny miały wziąć udział w tzw. "bojówce", do której były sprawnościowo bardzo dobrze przygotowane. Niestety ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne spowodowane upałami, zawody nie zostały ukończone.

Pomimo takiego obrotu sytuacji wizytę można zaliczyć do bardzo udanych. Delegacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Gminy Sulików miała możliwość bliższego poznania się ze strażakami z Niemiec, obejrzenia sprzętu strażackiego jakim dysponują druhowie zza Nysy. Była możliwość zapoznania się z organizacją ochrony przeciwpożarowej, występującymi zagrożeniami z jakimi zmagają się strażacy z Niemiec, systemem szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także zapoznania się z regulaminem zawodów jaki obowiązuje w Gminie Hohendubrau.

MDP Miedziana i Studniska Dolne na polsko-niemieckich zawodach OSP

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Funkcjonariusze straży granicznej patrolujący "zieloną granicę" / fot. NOSG

Nielegalnie przez zieloną granicę

Na granicy
piątek, 29 maja 2020, 12:39
Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granicę z Czechami.

Zobacz również