NaStyku.pl

Młodzi ludzie z całej Europy zapraszają na uroczystość zakończenia projektu WORCATION 2022

W niedzielę 30 lipca 2022 r. rozpoczęła się coroczna Międzynarodowa Wymiana Młodzieży WORCATION. 22 młodych ludzi z Polski, Niemiec, Włoch oraz Ukrainy przyjechało do Europamiasta Zgorzelec-Görlitz, aby poznać historię obozu jenieckiego Stalag VIII A.
fot. J. Purej
fot. J. Purej

To historyczne miejsce, w którym życie straciło przeszło 12 000 więźniów, każdego roku znajduje się w centrum zainteresowania uczestniczek i uczestników projektu. Celem jest wspólne przepracowanie europejskiej historii, która stanowi punkt wyjścia do dyskusji na temat aktualnych problemów społeczno-politycznych. Podczas tegorocznej edycji uczestniczki i uczestnicy projektu skupiają swoją uwagę szczególnie na temacie praw człowieka.

Podczas warsztatów teatralnych, muzycznych oraz historycznych, pod okiem doświadczonych prowadzących, młodzież ma okazję nie tylko zmierzyć się z trudną historią Europy, ale także wypracować nowe spojrzenie na teraźniejszość oraz przyszłość.

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowej Wymiany Młodzieży WORCATION 2022 będzie uroczyste zakończenie projektu połączone z upamiętnieniem wszystkich ofiar II wojny światowej, które odbędzie się 12 sierpnia 2022 r. o godz. 12.00 w Miejscu Pamięci Stalag VIII A.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

W ramach uroczystości zaprezentowane zostaną rezultaty warsztatów. Uczestniczki i uczestnicy podzielą się zdobytym doświadczeniem i wraz ze wszystkimi sympatykami, pomocnikami, zainteresowanymi i zaangażowanymi w tegoroczną edycję Worcation 2022 uczczą pamięć ofiar obozu jenieckiego Stalag VIII A i II wojny światowej.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również