NaStyku.pl

Majówka w Europa-Mieście. Wybierz się w podróż w czasie Szlakiem historycznym Görlitz-Zgorzelec

Mamy świetny pomysł na majówkę. Wystarczą wygodne buty, dobry nastrój i smartfon, aby poznać najnowszą historię Görlitz i Zgorzelca!
fot. Paweł Sosnowski
fot. Paweł Sosnowski

Muzeum Śląskie w Görlitz, stronie szlaku historycznego pod adresem: www.pfade-goerlitz.eu i na mapie proponuje sześć tras spacerowych, które zaprowadzą Was do ciekawych miejsc po obu stronach Nysy Łużyckiej. Wyjątkową cechą tych miejsc jest to, że są one połączone wspólną historią. Do czasu wytyczenia granicy w 1945 roku dzisiejszy Zgorzelec był przedmieściem Görlitz. Odkryj te wyjątkowe miejsca podczas majówki i to zupełnie za darmo.

Do wyboru jest 6 tras tematycznych: Muzea, Kultura w okresie transformacji, Mosty, Ślady żydowskie, Greckie ślady, Wojna i niewola.

Mapy dostępne są m.in. w Informacji Turystycznej przy ul. Daszyńskiego 12 w Zgorzelcu oraz w sklepie muzealnym przy Brüderstraße 8 w Görlitz.

Szlak historyczny Görlitz-Zgorzelec powstał w ramach, realizowanego przez Muzeum Śląskie w Görlitz we współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym w Jeleniej Górze, projektu INTERREG "Śląsk – wspólne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe"

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również