NaStyku.pl

Lockdown w Niemczech przedłużony do połowy lutego!

Koniec z maseczkami materiałowymi w komunikacji miejskiej, praca ma być wykonywana z domu wszędzie tam, gdzie to możliwe. Niemcy przedłużyły lockdown do połowy lutego.
Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com
Lockdown / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

Niemieckie władze federalne i krajowe zdecydowały o wydłużeniu lockdownu do 14 lutego, w związku z czym rząd Saksonii dostosuje swoje regulacje prawne do nowych ustaleń, które mają obowiązywać od wtorku, 26 stycznia 2021r.  W sklepach i w komunikacji publicznej będą wymagane maseczki medyczne – operacyjne lub FFP2. Ich standardy i certyfikaty będą wyszczególnione w przepisach. Pracodawcy będą zobowiązani do umożliwienia pracy zdalnej (homeoffice), jeśli wykonywane zadania na to pozwolą.

Po feriach zimowych, które będą trwały od 1 do 6 lutego, uczniowie, za wyjątkiem klas końcowych i maturalnych, pozostaną na nauczaniu zdalnym. Przedszkola będą czynne również na dotychczasowych warunkach.

Utrzymane zostaną obecne ograniczenia jak zakaz przemieszczenia się w godz. 22:00-6:00, a ruch na świeżym powietrzu będzie dozwolony tylko w obrębie 15-kilometrowej strefy od miejsca zamieszkania. Utrzymane zostaną też ograniczenia kontaktów między ludźmi.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 08:18

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w...