NaStyku.pl

Kursy Via Regia bez Hartmuta Heinze

Hartmut Heinze, emerytowany nauczyciel, współzałożyciel „Via Regia – Centrum spotkań” i organizator kursów językowych, kończy w lutym swoją wieloletnią działalność.
Kursy językowe Via Regia
Kursy językowe Via Regia

W semestrze letnim, który rozpocznie się 24 lutego, opiekę nad kursami przejmie od niego Gottfried Semmling.  

Gottfried Semmling, wieloletni członek Rady Miejskiej Görlitz, w 1990 roku, razem z Hartmutem Heinze zakładał „Via Regia – Centrum Spotkań”. Rok później, w 1991 roku, pod egidą centrum ruszyły pierwsze kursy językowe. Przez lata przewinęło się przez nie przeszło tysiąc osób, głównie Polaków i Niemców, ale także Francuzów, Ukraińców, Turków, Czechów czy Słowaków. Wszyscy oni dzięki tym zajęciom uczyli się języka polskiego i niemieckiego, wszyscy mieli też okazję poznać osobiście Hartmuta Heinze, dobrego ducha tego przedsięwzięcia. Wielu z nich pozostaje w kontakcie z tym niezwykłym człowiekiem, który od przeszło 12 lat bezinteresownie działał na rzecz dobrych polsko-niemieckich relacji, zachęcając do poznawania polskich i niemieckich tradycji, zwyczajów i kultury. Kursy językowe, które dzięki Hartmutowi Heinze utrzymały swoją cenową atrakcyjność, nie tracąc przy tym na jakości, w minionym roku szkolnym liczyły aż 185 uczestników! To duże wyzwanie dla Gottfrieda Semmlinga, który w lutym zastąpi dotychczasowego organizatora tandemowych spotkań. Wierzymy, że okaże się on równie dobrym obserwatorem i będzie nie mniej skutecznie oceniał możliwości i potrzeby kursantów. Życzymy, aby w nowe obowiązki były dla niego, tak jak dla poprzednika, źródłem satysfakcji i przyjemności.  

Panu Hartmutowi Heinze, który 25 lutego świętować będzie piękny jubileusz 80. urodzin życzymy zaś dużo zdrowia, pogody ducha i wielu jeszcze okazji do odkrywania i poznawania Polski oraz nawiązywania kontaktów z ludźmi.  

Hartmut Heinze w otoczeniu kursantów

Hartmut Heinze w otoczeniu kursantów

SEMESTR LETNI KURSÓW VIA REGIA

Semestr letni kursu, który w niezmienionej formule prowadzony będzie w sali Domu Turysty przy ul. Partyzantów 2 w Zgorzelcu, rozpocznie się 24 lutego 2020r. Zapisy przyjmowane będą na pierwszych zajęciach, czyli:

w poniedziałek 24 lutego:

17:00-18:30 kurs dla początkujących

18:30-20:00 kurs dla początkujących

we wtorek 25 lutego:

17:00-18:30 kurs dla początkujących z wiedzą podstawową

18:30-20:00 kurs dla zaawansowanych

 

Dodatkowych informacji udziela Hartmut Heinze:

tel. stacjonarny 0049/3581/401997 lub tel. kom.: +49/15111623034

e-mail: heingoer@gmx.de

www.d-pl-kurs.npage.eu

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również