NaStyku.pl

Kolejny transport odpadów zatrzymany przez dolnośląską KAS

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi do Polski 23 ton śmieci. Kierowca przewoził poprodukcyjne odpady tworzyw sztucznych, a polski odbiorca nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów.
Funkcjonariusz przed zatrzymanym TIR-em i naczepa z odpadami w postaci tworzyw sztucznych / fot. KAS
Funkcjonariusz przed zatrzymanym TIR-em i naczepa z odpadami w postaci tworzyw sztucznych / fot. KAS

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze służby celno-skarbowej wykryli nielegalny przewóz śmieci do Polski. KAS zapobiegła przewozowi prawie 23 ton poprodukcyjnych odpadów tworzyw sztucznych.

Jak zaznacza Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 200 zł netto, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy w postępowaniu karnym grozi kara do 500 tys. zł.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Demontaż baraku z czasów II wojny światowej / fot. J. Purej

Görlitz: Demontaż baraku z czasów II wojny światowej

Na granicy
piątek, 22 października 2021, 09:02
Barak z czasów II wojny światowej ma zostać przeniesiony w nowe miejsce – na teren Miejsca Pamięci byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu. Wyjątkowe przy tym jest przeniesienie zabytkowego obiektu do sąsiedniego kraju.
Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Na granicy
środa, 20 października 2021, 14:33
Rząd Saksonii przyjął 19 października 2021 nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które wejdzie w życie 21 października 2021 r. i będzie obowiązywać do 17 listopada 2021 włącznie.

Zobacz również