NaStyku.pl

Kierowca, który wiózł migrantów i celowo spowodował kolizję drogową na A4 został zatrzymany

Jak informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej obywatel Gruzji, który wiózł migrantów i spowodował celowo kolizję na A4 został zatrzymany na terenie Niemiec i przekazany do Polski.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Cudzoziemiec kierujący autem nie zatrzymał się do kontroli, a następnie wjechał autem w barierę na autostradzie A4. Następnie wykorzystując to, iż zatrzymujący pojazd funkcjonariusze Straży Granicznej zajęli się pomocą osobom znajdującym się w tym pojeździe, uciekł w kierunku niemieckiej granicy. Dzięki natychmiastowej wymianie informacji udało się go zatrzymać niemieckiej policji, która   następnie przekazała mężczyznę Straży Granicznej.

Okazało się, że kierowcą i sprawcą kolizji jest 26-letni obywatel Gruzji, który następnie został zatrzymany za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej 8 cudzoziemcom. Gruzinowi przedstawiony został zarzut, iż działając z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej i współdziałając z innymi osobami udzielił pomocy w przekroczeniu wbrew przepisom granicy RP grupie co najmniej 8 cudzoziemców pochodzenia afrykańskiego. 26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny wynoszącej 4 tysiące złotych. Dodatkowo na poczet grzywny i kosztów postępowania dokonano tymczasowego zajęcia posiadanego mienia w kwocie 5 tysięcy złotych.

Dodatkowo funkcjonariusze Staży Granicznej wszczęli wobec cudzoziemca postępowanie mające na celu zobowiązanie go do wyjazdu z Polski. Do dnia wydalenia Gruzin, na podstawie postanowienia sądu, umieszczony został w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Natomiast Wydział Ruchu Drogowego KPP w Zgorzelcu prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania przez Gruzina kolizji drogowej.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również