NaStyku.pl

Kierowca busa ukrył w przewożonych płytach meblowych ogromną kontrabandę

Funkcjonariusze Dolnośląskiej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali obywatela Łotwy, który przewoził ogromną kontrabandę. W przewożonych płytach meblowych ukrył 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Papierosy ukryte w płytach meblowych / fot. KAS
Papierosy ukryte w płytach meblowych / fot. KAS

Funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, zatrzymali busa na polskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział obywatel Łotwy. Przedstawione przez niego dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości mundurowych, które szybko potwierdziła Shila (pies służbowy).

Okazało się, że w płytach meblowych wycięto specjalne otwory, w których ukryto 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę wyceniono na kwotę 474 tysięcy zł.

Samochód zabezpieczono. Łotysz odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów. Przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Demontaż baraku z czasów II wojny światowej / fot. J. Purej

Görlitz: Demontaż baraku z czasów II wojny światowej

Na granicy
piątek, 22 października 2021, 09:02
Barak z czasów II wojny światowej ma zostać przeniesiony w nowe miejsce – na teren Miejsca Pamięci byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu. Wyjątkowe przy tym jest przeniesienie zabytkowego obiektu do sąsiedniego kraju.
Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Na granicy
środa, 20 października 2021, 14:33
Rząd Saksonii przyjął 19 października 2021 nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które wejdzie w życie 21 października 2021 r. i będzie obowiązywać do 17 listopada 2021 włącznie.

Zobacz również