NaStyku.pl

Kamery na Moście Staromiejskim

Późnym południem, we wtorek, 6 sierpnia 2019 r., do Urzędu Miasta Zgorzelec wpłynęło pismo dotyczące urządzenia monitorującego zainstalowanego na znajdującej się po stronie Niemiec części mostu Staromiejskiego.
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz

Zostanie ono uruchomione w najbliższy piątek, 9 sierpnia, przed południem.

Z informacji wynika, że zainstalowane w niemieckiej części mostu Staromiejskiego urządzenia to nowoczesne kamery o zaawansowanej technologii umożliwiającej pozyskanie obrazu o wysokiej rozdzielczości. Urządzenia takie będą działać w Görlitz w czterech lokalizacjach po to, by chronić mienie i mieszkańców Görlitz przed przestępczością oraz by poprawić skuteczność w zapobieganiu przestępstwom i zwiększyć wykrywalność sprawców. W informacji wskazano również, że obowiązująca w Saksonii ustawa o policji zawiera zapisy o podejmowaniu kolejnych kroków i angażowaniu środków finansowych na ochronę przed przestępczością w obszarze historycznego starego miasta Görlitz.            

Informację prasową o kamerach opublikowano również we wtorkowym wydaniu Gazety Saksońskiej. Wynika z niej, że instalacja kamer to projekt realizowany przez policję federalną oraz, że nagrania z kamer będą przechowywane przez 4 doby i wykorzystywane do identyfikacji osób wyłącznie na wniosek prokuratury w przypadku dokonanych przestępstw.

W zaplanowanym na piątkowe przedpołudnie, 9 sierpnia 2019r., oficjalnym uruchomieniu systemu monitoringu uczestniczyć będzie Minister Stanu prof. dr Roland Wöller i zaproszony przez niego przedstawiciel zgorzeleckiego ratusza, Prezydent Policji Manfred Weißbach, Inspektor ds. Przestępczości Daniel Mende oraz główny detektyw Martin Reiner.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic

Na granicy
piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Od 19 do 23 sierpnia 40 pilotów sportowych z Polski i Niemiec wzięło udział w pierwszym transgranicznym projekcie lotniczym „Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic”.
Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Worcation 2019: Znaleziono ponad 200 artefaktów

Na granicy
piątek, 16 sierpnia 2019, 08:35
9.08. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac i opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie 2 tyg.

Zobacz również

Spływ na Byle Czym 2019! Będziecie?
Na granicy
czwartek, 25 lipca 2019, 16:41

Spływ na byle czym 2019

Wyciągajcie młotki, gwoździe i inne potrzebne narzędzia, zbudujcie łódź i...