NaStyku.pl

Kamery na Moście Staromiejskim

Późnym południem, we wtorek, 6 sierpnia 2019 r., do Urzędu Miasta Zgorzelec wpłynęło pismo dotyczące urządzenia monitorującego zainstalowanego na znajdującej się po stronie Niemiec części mostu Staromiejskiego.
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz

Zostanie ono uruchomione w najbliższy piątek, 9 sierpnia, przed południem.

Z informacji wynika, że zainstalowane w niemieckiej części mostu Staromiejskiego urządzenia to nowoczesne kamery o zaawansowanej technologii umożliwiającej pozyskanie obrazu o wysokiej rozdzielczości. Urządzenia takie będą działać w Görlitz w czterech lokalizacjach po to, by chronić mienie i mieszkańców Görlitz przed przestępczością oraz by poprawić skuteczność w zapobieganiu przestępstwom i zwiększyć wykrywalność sprawców. W informacji wskazano również, że obowiązująca w Saksonii ustawa o policji zawiera zapisy o podejmowaniu kolejnych kroków i angażowaniu środków finansowych na ochronę przed przestępczością w obszarze historycznego starego miasta Görlitz.            

Informację prasową o kamerach opublikowano również we wtorkowym wydaniu Gazety Saksońskiej. Wynika z niej, że instalacja kamer to projekt realizowany przez policję federalną oraz, że nagrania z kamer będą przechowywane przez 4 doby i wykorzystywane do identyfikacji osób wyłącznie na wniosek prokuratury w przypadku dokonanych przestępstw.

W zaplanowanym na piątkowe przedpołudnie, 9 sierpnia 2019r., oficjalnym uruchomieniu systemu monitoringu uczestniczyć będzie Minister Stanu prof. dr Roland Wöller i zaproszony przez niego przedstawiciel zgorzeleckiego ratusza, Prezydent Policji Manfred Weißbach, Inspektor ds. Przestępczości Daniel Mende oraz główny detektyw Martin Reiner.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Uderzenie w zorganizowaną grupę zajmującą się przerzutem cudzoziemców / fot. CBŚP

Przerzucali cudzoziemców przez tzw. „kanał bałkański”

Na granicy
piątek, 08 listopada 2019, 08:49
Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przerzutem cudzoziemców z Rumunii do Europy Zachodniej. Głównie Wietnamczycy przewożeni byli w skrajnie trudnych warunkach. Umieszczano ich w niewielkich schowkach. Za taką „podróż” płacili od 6,5 do 20 tys. dolarów.

Zobacz również