NaStyku.pl

Jezioro Berzdorf – krótsza droga i zmiana sposobu opłat za parkowanie

W piątek, 30 czerwca, po dwuletnim okresie budowy, zostaje oddany do użytku nowy most nad torami kolejowymi przy Blockhausstrasse w Görlitz, który skróci drogę dojazdu nad jezioro Berzdorf przez centrum miasta.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Przed tygodniem został natomiast zakończony montaż parkomatów przy promenadzie nad jeziorem Berzdorf na terenie należącym do miasta Görlitz. Wraz z ich uruchomieniem obowiązuje zarządzenie Miasta Görlitz w sprawie opłat za parkowanie przy promenadzie nad jeziorem „Verordnung der Stadt Görlitz über Parkgebühren an der Strandpromenade /Parkgebührenordnung Strandpromenade/“. Parkowanie jest płatne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00 – 20:00 do dnia 3 października 2023 włącznie.

Opłaty obowiązujące dla samochodów osobowych i motocykli:

  • 2,00 euro (opłata krótkoterminowa) za parkowanie do dwóch godzin
  • 6,00 euro (opłata całodzienna) za parkowanie powyżej 2 godzin. Opłata całodzienna kończy się wraz z wygaśnięciem obowiązku uiszczania opłaty w tym samym dniu.

Opłaty dla samochodów kempingowych/kamperów i wszystkich rodzajów przyczep:

  • 6,00 euro (opłata krótkoterminowa) za parkowanie do dwóch godzin
  • 20,00 euro (opłata całodzienna) za parkowanie powyżej 2 godzin. Ta taryfa całodzienna rozpoczyna się wraz z uiszczeniem opłaty parkingowej i kończy się o tej samej porze dnia następnego.

Sezon letni nad jeziorem Berzdorf – co należy wiedzieć?

Zapraszamy mieszkańców i gości do skorzystania z oferty rekreacyjnej nad jeziorem Berzdorf.

Prosimy o przestrzeganie znaków drogowych i zasad korzystania z kąpielisk oraz wzajemne poszanowanie.

Nadzór ratowniczy nad kąpieliskami sprawuje ponownie Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK).

Komunikacja miejska: Od 1 maja 2023 r. linia autobusowa E kursuje wg letniego rozkładu jazdy od przystanku w Weinhübel do przystanku Deutsch Ossig nad jeziorem. Powstała nowa ścieżka dla pieszych od drogi B99 do początku promenady nad jeziorem.

Parkomaty: Od 23 czerwca przy promenadzie nad jeziorem zostały uruchomione parkomaty. Obowiązuje regulamin opłat parkingowych przy promenadzie nad jeziorem i na terenach przyległych. Parkowanie jest płatne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9 – 20 do 3 października 2023 włącznie.

Co jest dozwolone: Grillowanie tylko w wyznaczonych miejscach, sporty wodne: pływanie, żeglarstwo, windsurfing. Żaglówki mogą wypływać tylko z przystani żeglarskiej Blaue Lagune i w porcie Tauchritz. Windsurfing można uprawiać przy południowym krańcu plaży północno-wschodniej (Nordost-Strand). Po raz pierwszy dozwolone są również łodzie motorowe i statki wycieczkowe. Wszystkie łodzie i statki mogą pływać tylko od wschodu do zachodu słońca (kontakt: port Tauchritz).

Co jest zabronione: Kitesurfing, rozpalanie ognisk w strefie brzegowej.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również