NaStyku.pl

Jędrzychowice: Transport 16 ton nielegalnych odpadów zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili nielegalny przewóz 16 ton odpadów, które do Polski miały trafić ze Szwajcarii.
fot. KAS
fot. KAS

W trakcie kontroli autostrady A4 w okolicach przejścia granicznego w Jędrzychowicach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, w którym - jak się chwilę później okazało - przewożona była odzież używana. Funkcjonariusze KAS rozpoczęli czynności wyjaśniające, które ujawniły fakt, że odbiorca odpadów nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odzieży używanej, ani na jej utylizację. Przewoźnik transportu odpadów nie zarejestrował w systemie SENT, co było jego obowiązkiem.

Przewoźnikowi grozi kara grzywny w wysokości 13 000 zł, z kolei odbiorca odpadów może otrzymać karę w wysokości 500 000 zł. Naczepa ciężarówki została zabezpieczona do dalszego postępowania karnego.

Zobacz też: 

Zgorzelec: Zagłosuj na dzieci z SP nr 5! Mogą wygrać sprzęt sportowy dla szkoły o wartości 30 tys. złotych!

Zgorzelec: Inwestycje w mieście w 2023 roku będą kosztować ponad 20 mln złotych. Co zostanie zrealizowane? (WIDEO)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. HZS Libereckeho kraje

Poważny wypadek w Hradku nad Nysą

Na granicy
wtorek, 31 stycznia 2023, 11:05
Miniony weekend I trudne warunki pogodowe dały się również we znaki strażakom z Kraju Libereckiego. Jak informują, w ostatnich dniach interweniowali do 50 wypadków i kolizji drogowych.
fot. Dyrektor zoo i przewodniczący ZGAP / Źródło: C. Hammer

Kolorowej piękności zagraża brak przestrzeni życiowej

Na granicy
wtorek, 31 stycznia 2023, 10:47
30 stycznia 2023 w zoo w Wuppertal zaprezentowano zwierzę roku 2023, arę. Patron kampanii, Oliver Krischer, minister środowiska, ochrony przyrody i transportu w Nadrenii Północnej-Westfalii, mógł podziwiać zagrożone wyginięciem ary hiacyntowe.

Zobacz również