NaStyku.pl

Jak mieszkańcy Görlitz wspierają swoje święto miasta?

Fajny pomysł na wspieranie święta Starego Miasta (Altstadtfest Görlitz) mają nasi niemieccy sąsiedzi. Mieszkańcy już od 10 lat mogą kupić specjalny Pin - mały znaczek, który można sobie przyczepić do koszuli lub komuś podarować.
Pin / fot. Kulturservice Görlitz
Pin / fot. Kulturservice Görlitz

Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację imprezy.

W tym roku klasyczny Pin wraz z 6 kartkami pocztowymi z klimatycznymi motywami z miejskiej imprezy kosztuje 6 euro, a złoty z edycji limitowanej 12 euro.

Pin przedstawia zabytkowy budynek browaru Landskron w Görlitz, który w tym roku świętuje 150-lecie istnienia. Pin jako wyjątkową pamiątkę mogą z powodzeniem kupić wszyscy mieszkańcy Europa-Miasta Görlitz/Zgorzelec. Po raz pierwszy będzie to możliwe podczas festynu w browarze Landskron. Festyn rozpocznie się w piątek, 14 czerwca i potrwa do niedzieli, 16 czerwca. Przedsprzedaż Pinu prowadzona będzie od poniedziałku, 17 czerwca m.in. w informacji turystycznej w Görlitz przy Górnym Rynku 32. Pin dostępny będzie oczywiście także podczas samej imprezy.

25. Altstadtfes Görlitz (Święto Starego Miasta) odbywać się będzie od 23 do 25 sierpnia.

Święto Starego Miasta w Görlitz i Jakuby w Zgorzelcu to trzydniowa impreza, podczas której mieszkańcy po obu stronach Nysy Łużyckiej wspólnie się bawią, jedzą, śmieją i rozmawiają. Odbywa się zawsze w ostatni weekend sierpnia.

Każdy kto kupi Pin wesprze organizację miejskiej imprezy. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Funkcjonariusze straży granicznej patrolujący "zieloną granicę" / fot. NOSG

Nielegalnie przez zieloną granicę

Na granicy
piątek, 29 maja 2020, 12:39
Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granicę z Czechami.

Zobacz również