NaStyku.pl

Jak mieszkańcy Görlitz wspierają swoje święto miasta?

Fajny pomysł na wspieranie święta Starego Miasta (Altstadtfest Görlitz) mają nasi niemieccy sąsiedzi. Mieszkańcy już od 10 lat mogą kupić specjalny Pin - mały znaczek, który można sobie przyczepić do koszuli lub komuś podarować.
Pin / fot. Kulturservice Görlitz
Pin / fot. Kulturservice Görlitz

Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizację imprezy.

W tym roku klasyczny Pin wraz z 6 kartkami pocztowymi z klimatycznymi motywami z miejskiej imprezy kosztuje 6 euro, a złoty z edycji limitowanej 12 euro.

Pin przedstawia zabytkowy budynek browaru Landskron w Görlitz, który w tym roku świętuje 150-lecie istnienia. Pin jako wyjątkową pamiątkę mogą z powodzeniem kupić wszyscy mieszkańcy Europa-Miasta Görlitz/Zgorzelec. Po raz pierwszy będzie to możliwe podczas festynu w browarze Landskron. Festyn rozpocznie się w piątek, 14 czerwca i potrwa do niedzieli, 16 czerwca. Przedsprzedaż Pinu prowadzona będzie od poniedziałku, 17 czerwca m.in. w informacji turystycznej w Görlitz przy Górnym Rynku 32. Pin dostępny będzie oczywiście także podczas samej imprezy.

25. Altstadtfes Görlitz (Święto Starego Miasta) odbywać się będzie od 23 do 25 sierpnia.

Święto Starego Miasta w Görlitz i Jakuby w Zgorzelcu to trzydniowa impreza, podczas której mieszkańcy po obu stronach Nysy Łużyckiej wspólnie się bawią, jedzą, śmieją i rozmawiają. Odbywa się zawsze w ostatni weekend sierpnia.

Każdy kto kupi Pin wesprze organizację miejskiej imprezy. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Z więzienia do więzienia

Na granicy
wtorek, 18 czerwca 2019, 14:04
W ręce pograniczników wpadł 32-letni bogatynianin poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna za rozprowadzanie narkotyków spędzi w zakładzie karnym najbliższe pół roku.
Przejazd kolumny pojazdów wojskowych / fot. GDDKiA - M. Grzegorczyk, M. Szumiata, M. Ostrowski

Czołgi na A4

Na granicy
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:35
W pierwszych dniach czerwca kierowcy na dolnośląskich drogach mieli okazję zobaczyć przemieszczające się kolumny pojazdów wojskowych, w tym czołgi. Miało to związek z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Noble Jump 2019.

Zobacz również

Hufiec ZHP Zgorzelec im. Osadników Wojskowych
Na granicy
piątek, 07 czerwca 2019, 08:56

Zlecieli się do nas harcerze

Półtora tysiąca harcerzy uczestniczyło w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, który...