A może zniechęcają Was trudności napotykane na różnych etapach realizacji międzynarodowych projektów? Jeśli tak, to ta konferencja jest właśnie dla Was.
Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. oraz Biuro ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą Landu Saksonii "Uferlos" zapraszają zaangażowanych, zainteresowanych i animatorów międzynarodowej współpracy młodzieży na spotkanie pt. „Dlaczego się (nie) udaje? Realizacja projektów w międzynarodowej pracy z młodzieżą oraz wspieranie sieciowania wśród lokalnych działaczy.” W programie m.in. o przeszkodach i trudnościach przy planowaniu i realizacji działań w ramach transgranicznej mobilności, omówienie przykładów udanych polsko-niemieckich przedsięwzięć dla młodzieży, praktyczne wskazówki jaki powinien być dobry program wspólnego działania i jak go opracować. Spotkanie ma być także okazją do rozmowy o tym, jak radzić sobie z różnicami w rozumieniu i sposobie pracy podczas prowadzenia projektu. Przede wszystkim jednak konferencja pomyślana została jako platforma wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na temat tych czynników, które zapewniają sukces. Dzielić się nimi będą przedstawiciele: Biura ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą w Saksonii „Uferlos”, Stowarzyszenia MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN, Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży (PNWM), Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V. Lipsk, Paritätische Freiwilligendienste Sachsen gGmbH.
Czas i miejsce: 2 kwietnia, godziny 9.30 – 15.00, Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, Miejsce Pamięci Stalag VIIIA, Zgorzelec-Koźlice 1.
Język: spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.
Zapisy: formularz dostępny w zakładce MEETINGPOINT na stronie www.meetingpoint-music-messiaen pod hasłem – Jednostka koordynacyjna ds. pracy z młodzieżą, w informacji: Konferencja dotycząca projektów ds. międzynarodowej pracy z młodzieżą – link uruchamia się po kliknięciu słowa: ZGŁOSZENIA https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5jCgq1dsntpebsCfd3hiWSVT2RvURX7qKjNEUC2us3Uizkw/viewform
Opłaty: dla uczestników z Polski udział w konferencji jest bezpłatny.
Osoba do kontaktu: Marta Wyspiańska history@themusicpoint.net