NaStyku.pl

Jak efektywnie organizować międzynarodową współpracę młodzieży

Prowadzicie lub chcielibyście prowadzić polsko-niemieckie projekty dla młodzieży, interesujecie się wymianą transgraniczną, ale nie wiecie jak się do tego zabrać?
Program konferencji
Program konferencji

A może zniechęcają Was trudności napotykane na różnych etapach realizacji międzynarodowych projektów? Jeśli tak, to ta konferencja jest właśnie dla Was.

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. oraz Biuro ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą Landu Saksonii "Uferlos" zapraszają zaangażowanych, zainteresowanych i animatorów międzynarodowej współpracy młodzieży na spotkanie pt. „Dlaczego się (nie) udaje? Realizacja projektów w międzynarodowej pracy z młodzieżą oraz wspieranie sieciowania wśród lokalnych działaczy.” W programie m.in. o przeszkodach i trudnościach przy planowaniu i realizacji działań w ramach transgranicznej mobilności, omówienie przykładów udanych polsko-niemieckich przedsięwzięć dla młodzieży, praktyczne wskazówki jaki powinien być dobry program wspólnego działania i jak go opracować. Spotkanie ma być także okazją do rozmowy o tym, jak radzić sobie z różnicami w rozumieniu i sposobie pracy podczas prowadzenia projektu. Przede wszystkim jednak konferencja pomyślana została jako platforma wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na temat tych czynników, które zapewniają sukces. Dzielić się nimi będą przedstawiciele: Biura ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą w Saksonii „Uferlos”, Stowarzyszenia MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN, Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży (PNWM), Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V. Lipsk, Paritätische Freiwilligendienste Sachsen gGmbH.

Czas i miejsce: 2 kwietnia, godziny 9.30 – 15.00, Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura, Miejsce Pamięci Stalag VIIIA, Zgorzelec-Koźlice 1.

Język: spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.
Zapisy: formularz dostępny w zakładce MEETINGPOINT na stronie www.meetingpoint-music-messiaen pod hasłem – Jednostka koordynacyjna ds. pracy z młodzieżą, w informacji: Konferencja dotycząca projektów ds. międzynarodowej pracy z młodzieżą – link uruchamia się po kliknięciu słowa: ZGŁOSZENIA https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5jCgq1dsntpebsCfd3hiWSVT2RvURX7qKjNEUC2us3Uizkw/viewform

Opłaty: dla uczestników z Polski udział w konferencji jest bezpłatny.

Osoba do kontaktu: Marta Wyspiańska history@themusicpoint.net

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również