NaStyku.pl

Görlitz zaprasza na jarmark rzemieślniczy

Już w niedzielę, 8 września na Dolnym Rynku (Untermarkt) odbędzie się jarmark rzemieślniczy. Od godz. 10:00 do godz. 18:00 ponad 30 wystawców zaprezentuje swoje techniki rzemieślnicze i opowie o swojej pracy.
Jarmark rzemieślniczy w Görlitz  / fot. Kulturservice Görlitz
Jarmark rzemieślniczy w Görlitz / fot. Kulturservice Görlitz

Wytwórcy pokażą kunszt i stare techniki, które dawniej były niezbędne m. in. do budowy domów, czy w codziennym życiu. Będziecie mogli zobaczyć np. kowala, tokarza, szewca, tkacza, szklarza, stolarza oraz rzemieślników zajmujących się renowacją, w trakcie ich pracy.

Na miejscu zjecie też świeżo upieczony chleb w piecu opalanym drewnem, świeżo wędzoną kiełbasę i ryby oraz pyszną zupę z kotła. Przez cały dzień zespoły muzyczne zabawią publiczność historycznymi dźwiękami na scenie.

Dla wszystkich odwiedzających to doskonała okazja do poznania pięknego Görlitz. Tym bardziej, że 8 września odbywa się „Dzień Otwartych Zabytków” po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej. Oznacza to możliwość zobaczenia zabytków, które na co dzień nie zawsze są udostępniane turystom. I tak będzie można zwiedzić np.: Halę Miejską (Stadthalle), kościół Mariacki, czy browar Landskron. Niemiecko-polski program „Dnia Otwartych Zabytków” w Görlitz kosztuje 2 euro. Można go kupić m.in. w biurze informacji turystycznej.

Program na scenie na Dolnym Rynku rozpocznie się o godz. 10:00 przemową Octaviana Ursu, nadburmistrza Görlitz.

Jarmark rzemieślniczy w Görlitz  / fot. Kulturservice Görlitz

Jarmark rzemieślniczy w Görlitz  / fot. Kulturservice Görlitz  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również