NaStyku.pl

Gigantyczny korek do przejścia granicznego w Jędrzychowicach. Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego organizują pomoc!

Do 24 godzin – według straży granicznej – wydłużył się czas oczekiwania na przekroczenie granicy w Jędrzychowicach. Kierowcy narzekają na brak jedzenia, picia i toalet. Z pomocą przyszli mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, którzy cały czas organizują pomoc!
Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego pomagają tym, którzy utknęli na granicy!
Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego pomagają tym, którzy utknęli na granicy!

Szacunkowy czas przekroczenia granicy w Jędrzychowicach (stan na godzinę 19:00) wynosi 24 godziny – informuje na swojej stronie straż graniczna.

Tysiące kierowców i pasażerów (w tym dzieci) utknęło w gigantycznym korku. Bez dostępu do jedzenia, picia i toalet. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego i okolic skrzykują się w mediach społecznościowych i organizują pomoc. W wielką akcję zaangażowały się osoby prywatne, stowarzyszenia, przedsiębiorcy. Prowiant, długopisy oraz karty lokalizacyjne są na bieżąco dostarczane. Część pojechała zorganizowanym transportem wzdłuż autostrady, część zostawiana jest przy autostradowych bramach, część przerzucana przez płoty. Ciepłe posiłki trafiają też do służb, które pracują na granicach.

Na Facebooku powstało kilka grup, gdzie ludzie oferują swoją pomoc: Autostrada A4 / Görlitz-Jędrzychowice/ Zaopatrzenie oraz Widzialna Ręka Zgorzelec. Chcesz pomóc – dołącz! Administratorzy proszą jednak o niewprowadzanie chaosu i komentarze z konkretami.

Pomagają też służby niemieckie, ale proszą wszystkich kierowców o stworzenie korytarza życia, tak aby mogli dotrzeć z wodą i jedzeniem jak najdalej.

 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również