NaStyku.pl

Funkcjonariusze KAS zatrzymali dwa nielegalne transporty odpadów, które miały trafić do Polski

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła dwa nielegalne transporty odpadów, które miały trafić do Polski. W pierwszym przewożono 21 ton zużytej folii, a w drugim 25 złomu. Przewoźnikom grozi kara do 12 tys. zł, a odbiorcom do 500 tys. zł.
Zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS transporty folii i złomu / fot. KAS
Zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS transporty folii i złomu / fot. KAS

Zgorzeleccy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport z Francji, w którym wykryto 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. Z informacji zawartych w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Natomiast podczas kontroli ładunku innego samochodu ciężarowego mundurowi znaleźli 25 ton złomu. Kierowca nie posiadał kompletu dokumentów transportowych, a pojazd z odpadami nie był prawidłowo oznaczony. Podejrzewano, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, a przedsiębiorca, do którego miał trafić złom nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu.

Przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcom odpadów do 500 tys. zł.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również