NaStyku.pl

Europejska impreza za nami

Największa europejska impreza w dwóch krajach już za nami. W poniedziałek, 26.08., na ulicach miast po polskiej i niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej, od rana trwa wielkie sprzątanie.
Altstadfest Görlitz 2019
Altstadfest Görlitz 2019

Ponad 120 tysięcy gości uczestniczyło w 25. Święcie Starego Miasta Görlitz i Jakubach w Zgorzelcu. Od piątku, 23 sierpnia, przez cały weekend działo się naprawdę dużo. Oferowano masę atrakcji: muzykę na żywo na kilku scenach, spływ na byle czym rzeką graniczną, stoiska z pysznym jedzeniem, lemoniadą, biżuterią i rękodziełem, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, przejażdżki ogromną karuzelą czy plażę miejską na Górnym Rynku.

A wszystko to działo się w historycznych kulisach zabytowego Görlitz.

W sobotę, 24 sierpnia Nysą Łużycką popłynęło sześć drużyn w międzynarodowym „Spływie na byle czym”. Zwycięską drużyną okazali się ponownie Polacy ze Zgorzelca (Scooby-Doo Team). Wygrali już drugi raz z rzędu. – Cieszymy się z wygranej - mówili podczas wręczania czeku pieniężnego na kwotę 2,5 tys. zł przez Rafała Gronicza, burmistrza Zgorzelca. Drugie miejsce zajęli Niemcy (Krążownik z kliniki) i otrzymali 1500 zł, a trzecie polska drużyna Bananas, która dostała 1000 zł nagrody.

Spływ na byle czym Nysą Łużycką, Scooby-Doo Team

Spływ na byle czym Nysą Łużycką, Scooby-Doo Team 

Na zakończenie trzydniowej imprezy jako gwiazda wieczoru na największej scenie na Górnym Rynku wystąpił znany piosenkarz i kompozytor Albert Hammond. A kilka minut po godz. 22:00 odbył się fantastyczny pokaz fajerwerków.

Altstadfest Görlitz 2019: koncert Alberta Hammonda / fot. Axel Lange

Altstadfest Görlitz 2019: koncert Alberta Hammonda / fot. Axel Lange

Organizator Altstadtfest, Kulturservice Görlitz, pragnie podziękować wszystkim współpracującym przy organizacji, inicjatywom obywatelskim, stowarzyszeniom sprzedającym przypinki, sponsorom oraz odwiedzającym.

W przyszłym roku spotkamy się ponownie w ostatni weekend sierpnia, 28-30.08.2020 roku.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zmodernizowane drogi wojewódzkie w powiecie zgorzeleckim / fot. UMWD

Dwie wojewódzkie drogi wyremontowane

Na granicy
piątek, 13 września 2019, 16:28
Zakończył się projekt modernizacji dwóch dróg wojewódzkich w powiecie zgorzeleckim. Warta w sumie ponad 10 milionów euro inwestycja ma usprawnić ruch graniczny w okolicy.

Zobacz również