NaStyku.pl

Dzień Sąsiadów

Pod hasłem przewodnim „Dzień Sąsiadów” w piątek, 26 czerwca, w Görlitz radio MDR poprowadziło dzień tematyczny.
Dzień Sąsiadów
Dzień Sąsiadów

W centrum uwagi radiowych audycji, w których udział wziął polski nadawca publiczny Radio Wrocław i czeski nadawca Cesky Rozhlas Sever, był trójkąt trzech państw. Gospodarze Görlitz i Zgorzelca opowiadali w radiowych wywiadach o polsko-niemieckich stosunkach w Europa-Mieście i dużym wyzwaniu, jakie pojawiło się w związku ze spowodowanym przez koronawirusa zamknięciem granic w ubiegłych miesiącach. Na zakończenie dnia tematycznego, w ramach którego na Brüderstraße niemiecki nadawca ustawił swoje stoisko informacyjne, była również transmisja na żywo z Görlitz w magazynie regionalnym MDR SACHSENSPIEGEL.

MDR planuje rozbudowę swojej filii w Görlitz. Celem jest stworzenie dwunarodowego studia nadawczego nad Nysą, z którego będzie dodatkowo korzystać Radio Wrocław. Obaj burmistrzowie cieszą się z rozbudowy polsko-niemieckich programów radiowych.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / fot. NOSG

Przez granicę wbrew przepisom

Na granicy
wtorek, 30 czerwca 2020, 12:50
W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Gruzji oraz obywatela Rosji i Tanzanii. Pięcioro z nich otrzymało już decyzje, na podstawie których wyjadą z naszego kraju.
Pociąg Kolei Dolnośląskich / fot. Koleje Dolnośląskie

„Pociąg do Kultury” wraca na tory

Na granicy
środa, 24 czerwca 2020, 10:33
W ostatni weekend czerwca, na tory wraca popularne połączenie, umożliwiające bezpośredni dojazd z Wrocławia do Berlina. W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, liczba sprzedawanych biletów będzie jednak ograniczona.

Zobacz również