NaStyku.pl

Dzień Dziecka w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

W dniu swojego święta dzieci mogą "przeistoczyć się w zwierzęta"
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

W Dniu Dziecka w Zoo Görlitz obowiązuje hasło "zostań zwierzakiem!". 1 czerwca od godz. 15:00 do 17:00  maskotka pandy czerwonej będzie witać dzieci przybywające do zoo, no i zabawa ze zwierzętami jest jak zawsze gwarantowana. Na stoisku do malowania twarzy dla dzieci, pędzle wyczarują na ich twarzach pandy, papugi oraz inne zwierzęta. Nieco bardziej skomplikowane będą papugowe rebusy. Dla dzieci, które okażą się tak sprytne i zręczne jak papuga, przewidziano niespodzianki. Mali artyści mogą dać upust swojej artystycznej fantazji, tworząc zwierzęce mandale.

W każdym zakątku Naszego Zoo gry i zabawy przyrodnicze także zapraszają do tego, aby poczuć się jak zwierzę. Wspinaj się jak koziorożec alpejski na ścieżce wspinaczkowej, skacz jak kangur na kangurowym placu zabaw lub stąpaj jak wydra na ścieżce „bosą stopą”. Sporo radości dostarczą obserwacje zwierzęcych dzieci podczas odkrywania otaczającego je świata: młode kozy leśne i owce pomorskie przekomarzające się między sobą, młode kangury wyglądające z zaciekawieniem z torby mamy i pisklęta, które ucieszą się z podania im startej marchewki. 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również