NaStyku.pl

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Organizator
fot. Organizator

W sobotę, niemieckie miasto Görlitz w Saksonii stanie się po raz kolejny centralnym punktem na mapie wydarzeń dla osób queer i przyjaciół LGBTIQ+. Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce! to hasło drugiego już Marszu Równości. Jednocześnie jest to PIERWSZE wydarzenie transgraniczne w regionie.

Marsz Równości (Christopher Street Day – CSD) jest manifestacją na rzecz tolerancji, równouprawnienia oraz uznania praw osób LGBTIQ+. Maszerując przez Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec organizatorzy chcą wysyłać sygnał osobom queer i społeczeństwu obywatelskiemu, że nienawiść i nietolerancja nie mają miejsca w mieście i regionie.

Rozpoczęcie Marszu planowane jest na godz. 13:00Trasa obejmuje przejście od Dworca kolejowego w Görlitz do Zgorzelca przez Most Staromiejski, ul. Wrocławską, ul. Daszyńskiego, ul. Piłsudskiego, a następnie przejście Mostem Jana Pawła II z powrotem do Görlitz.

Zakończenie przewidziane jest około godziny 15:00, następnie impreza przeniesie się do parku miejskiego w Görlitz, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać przemówień, odwiedzić różnorodne stoiska oraz posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołu „State of Heart” z Weißwasser.

Od około godziny 19:00 odbędzie się impreza w klubie Nostromo. Na dwóch parkietach będzie można bawić się i tańczyć do muzyki techno i alternatywnego popu.

Rozgrzewką przed marszem będzie queerowy wieczór w kinie „Camillo” w piątek 29 września. Od godziny 19:00 będą wyświetlane filmy krótkometrażowe. Od godziny 21 otwiera swoje progi bar „Hotti” urozmaicając czas muzyką na żywo. Wstęp jest bezpłatny. Darowizny są mile widziane.

Możliwe utrudnienia w ruchu

W związku z marszem mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w rejonach przejść granicznych. Uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do poleceń policji oraz służb porządkowych, które będą obecne podczas demonstracji.

Za wszelkie niedogodności, jakie mogą wystąpić w związku z Marszem Równości, serdecznie przepraszamy mieszkańców, a w godzinach 13:00-15:00, zalecamy rozważenie alternatywnych tras podróży.

Demonstracja organizowana jest przez Sojusz CSD Görlitz, który składa się z organizacji partyjno-politycznych oraz innych partnerów i stowarzyszeń społecznych.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również