NaStyku.pl

Dobre sąsiedztwo przy ulicy Jakobstraße 5 w Görlitz

Od otwarcia polsko-niemieckiego centrum dla rodziny przy ul. Jakobstrasse 5 w Görlitz minęło zaledwie pięć miesięcy, jednak w międzyczasie udało się tam już wypróbować i opracować nowe oferty.
Facebook: FamilyCafe - Jakobs Enkel
Facebook: FamilyCafe - Jakobs Enkel

Centrum rodzinne „Jakobs Enkel” i „CYRKUS w sklepie” stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V. robią podsumowanie i informują o ciekawej jesieni.

Obydwie instytucje znalazły nową lokalizację w pomieszczeniach przy ul. Jakobstrasse 5, ożywiając swoją pracą polsko-niemieckie życie w mieście. Świetnie się one również uzupełniają, ponieważ podczas gdy dzieci z CYRKUS-u biorą udział w warsztatach, ich rodzice mogą się zrelaksować przy kawie i cieście w Family-Café. Ponadto rodzice, którzy spędzają czas z pociechami w „Jakobs Enkel", mogą zapoznać się z ofertą sklepu CYRKUS i pozwolić dzieciom wypróbować cyrkowe dyscypliny. Współpracę wzbogacają nie tylko wspaniałe efekty synergii, ale także wspólne działania, np. w ramach festynu ulicy Jakobstraße, czy ostatnich Targów Baby Day.

Wiadomości ze sklepu CYRKUS

KulturBrücken Görlitz e.V. wprowadził się latem do pomieszczeń na podwórzu. Do sali gimnastycznej przynależą szatnie i toalety, prawie wszystkie kursy mogą teraz korzystać z dużej przestrzeni. Warsztaty jazdy na monocyklu, dla których sala jest niestety za mała, są jedynymi warsztatami nieodbywającym się w sklepie CYRKUS — odbywa się on w sali sportowej „Tivoli" (przy ul. Brückenstraße 14). Za to nowa oferta „Akrobatyka powietrzna dla dorosłych" znalazła miejsce w nowym pomieszczeniu gimnastycznym. Warsztaty odbywają się od drugiej połowy października w każdą środę od 19:15-21:00.

Zespół sklepu CYRKUS rozpoczął bieżący sezon z dwoma nowymi prowadzącymi: Kaiem Bail, basistą zespołu Rooftop Radio z Görlitz na warsztatach muzycznych i Nicolle Mehnert, która umożliwia dzieciom poniżej 7. roku życia zdobywanie pierwszych cyrkowych doświadczeń podczas CYRKUS-owych zabaw.

Na niemal wszystkich kursach są jeszcze wolne miejsca dla polskich uczestników. Wszystkie kursy odbywają się w języku polskim i niemieckim.

Nowe kursy w centrum rodzinnym Jakobs Enkel

Także Centrum dla rodziny Jakobs Enkel może pochwalić się ciekawa ofertą warsztatową. Rosalind Masson oferuje jogę dla mam i niemowląt (od 6. tygodnia do 12 miesięcy) oraz jogę dla dzieci powyżej 2 lat. Kursy gimnastyczne dla dzieci „TheoTurnt“ Tiny Grüner są skierowane do maluchów w wieku od 1 do 4 lat. Kolejnym kursem jest fitness dla mam po porodzie, który również oferuje pani Grüner. Z Panią Barbarą Bendel odbywają się cyklicznie seminaria jogi.

Podczas swoich jesienno-zimowych warsztatów, Katharina Schubert i Katja Baller tworzą z młodszymi i starszymi uczestnikami różnorodne rękodzieła z naturalnych materiałów.

Dla dzieci z Polski i Niemiec oferowany jest również kurs językowy, w którym poprzez zabawę maluchy zapoznają się z językiem obcym.

Gdy tylko wykończona zostanie nowa kuchnia (pod koniec roku), planowane są również kursy gotowania dla dzieci. Pracujący rodzice mogą w Jakobs Enkel wynajmować także miejsca do pracy. W centrum istnieje również możliwość wynajęcia pomieszczeń na dziecięce urodziny lub inne uroczystości.

Sercem i największą atrakcją centrum rodzinnego jest otwarty dla wszystkich plac zabaw. Codziennie odwiedzają go rodziny z obu stron Nysy i dlatego jest on naturalnym miejscem spotkań rodziców oraz dzieci różnego pochodzenia w centrum Europa-Miasta. Aby ta część Jakobs Enkel pozostała ogólnodostępna i bezpłatna dla wszystkich, pomysłodawcy projektu zdani są na wsparcie finansowe ze strony obecnych, jak i przyszłych patronów powierzchni.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...