NaStyku.pl

Czechy: Strażacy z Czech, Polski i Niemiec walczą z pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria

Park Narodowy Czeska Szwajcaria oddalony jest od Zgorzelca o niespełna 70 km. To popularnej, turystyczne miejsce. Niestety w tym momencie ogromne siły straży pożarnej zarówno z Czech, Polski i Niemiec walczą z rozległym pożarem.
fot. Hasiči Hrádek nad Nisou
fot. Hasiči Hrádek nad Nisou

Od niedzieli strażacy z Czech walczą z rozgłym pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. To popularny, turystyczny kierunek również wśród mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. 

Swoją pomoc w walce z ogniem zaproponowali sąsiadom również strażacy z Niemiec i Polski. Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Andrzej Bartkowiak poinformował we wtorek na Twitterze, że "zaoferowaliśmy przyjaciołom z Czech i Niemiec pomoc w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria". W kierunku granicy z Czechami wystartował helikopter policyjny BlackHawk z podwieszonym zbiornikiem Bambi Bucket o pojemności tysiąca litrów. 

Pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria wybuchł w niedzielę rano w trudno dostępnym, skalistym terenie. Czescy strażacy pieszo muszą dotrzeć do źródła ognia. Dlatego właśnie, poprosili społeczność międzynarodową i wsparcie w postaci samolotów gaśniczych i helikopterów. 

Skutki pożaru można było wczoraj, późnym popołudniem zaobserwować na terenie powiatu zgorzeleckiego, lubańskiego czy lwóweckiego. Niebo zasnuło się pomarańczowymi chmurami. 

 

fot. Hasiči Hrádek nad Nisou

fot. Beata Łysik i Darek Łysik/Zgorzelec

fot. Adam Jędrzejas/Zgorzelec 

fot. Karola Kaśka Sobczak-Drozd/ Lubomierz

 

 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Porajów

Pożar ścierniska w Porajowie

Na granicy
czwartek, 11 sierpnia 2022, 09:24
Wczoraj wieczorem w Porajowie, na granicy Polski i Czech doszło do rozległego pożaru ścierniska.

Zobacz również