NaStyku.pl

Bogatynia: Zatrzymali przestępcę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjant z Komisariatu Policji w Bogatyni wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nim czeski wymiar sprawiedliwości.
KPP Zgorzelec
KPP Zgorzelec

Policjant z komisariatu w Bogatyni podczas służby ze strażnikiem miejskim na jednej z ulic podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny. W wyniku sprawdzenia w dostępnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych na terenie Czech. To właśnie w tym kraju wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i w przypadku ekstradycji za popełnione przestępstwa odpowie przed czeskim wymiarem sprawiedliwości.

Przypominamy o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl. W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi w tym również z naszego powiatu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu i jednostek podległych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 47 87 322 44 lub 47 87 322 00. Policja osobom przekazującym informacje gwarantuje pełną anonimowość.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również