NaStyku.pl

Bez fajerwerków na moście Staromiejskim

Władze Görlitz wprowadzają zakaz używania materiałów pirotechnicznych po niemieckiej stronie mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.

Wzorem lat ubiegłych Urząd Miasta Görlitz wprowadza zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych (fajerwerków) w Noc Sylwestrową od godz. 22:00 do godz. 02:00 na niemieckiej części mostu Staromiejskiego i przyległych ulicach Uferstraβe, Hotherstraβe, Neiβstraβe  i Bei der Peterskirche w Görlitz.  Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie tych materiałów. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa mienia i osób witających Nowy Rok na moście łączącym Zgorzelec i Görlitz.

Parkowanie w Görlitz bez opłat

W dniach 27 grudnia 2018 – 2 stycznia 2019 na terenie miasta Görlitz będą nieczynne miejskie parkomaty. Parkowanie będzie nieodpłatne,  niemniej jednak kierowcy muszą przestrzegać limitu czasowego i pamiętać o wyłożeniu przed przednią szybą kartonowego zegara z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również