NaStyku.pl

Autobusem do Naszego Zoo, na Berzodrfer See czy Landeskrone. Ruszyła transgraniczna komunikacja miejska

W poniedziałek 2 stycznia 2023 roku Burmistrz Zgorzelca – Rafał Gronicz oraz Nadburmistrz Gӧrlitz – Octavian Ursu wspólnie zainaugurowali transgraniczne połączenie komunikacyjne pomiędzy wschodnim i zachodnim brzegiem Nysy Łużyckiej.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

To pierwszy zrealizowany punkt wspólnej strategii komunikacyjnej. Tym samym autobusy gӧrlitzkiej linii komunikacyjnej A rozpoczęły przejazdy do Zgorzelca, a transgraniczna linia połączyła komunikacje miejskie Gӧrlitz i Zgorzelca w jedną sieć.

Dzięki nowemu rozwiązaniu wygodnie można dojechać w różne zakątki Europa-Miasta m.in. na zakupy do Markersdorfu, CH Plaza lub na zgorzelecki Mały Rynek, do ZOO, nad jezioro Berzdorf albo na plac zabaw na Zalewie Czerwona Woda, czy na wycieczkę na Landeskrone. Linia A zatrzymuje się na przystankach: Partyzantów/ Dom Kultury, Zgorzelec Centrum przy ul. Dąbrowskiego (przystanek przesiadkowy linii A z liniami 3, 4 i 5), Sienkiewicza/Poczta oraz Piłsudskiego/Granica. Co ważne – trasy przejazdów linii A, 3 , 4 i 5 oraz godziny ich kursowania uzupełniają się, a linie kursują zamiennie w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia. Podróże po mieście ułatwi także, obok znanego już biletu ZVON, nowy bilet Europa-Miasta.

  • Kupując bilet Europa-Miasta możemy poruszać się komunikacją miejską (autobusy i tramwaje, pociągi przewoźnika kolejowego Die Länderbahn GmbH DLB pomiędzy stacjami Görlitz i Zgorzelec) w Görlitz i Zgorzelcu. Bilet miesięczny Europa-Miasta będzie wprowadzony w późniejszym terminie.
  • Kupując bilet Zgorzeleckiej Komunikacji Miejskiej możemy poruszać się komunikacją autobusową na terenie miasta Zgorzelec.
  • Kupując bilet Euro-Nysa–Ticket (ZVON) możemy poruszać się komunikacją miejską na terenie Zgorzelca, Görlitz, a także w regionie autobusami przewoźników regionalnych i komunikacji miejskich w Bautzen, Bischofswerdzie, Bolesławcu, Czeskiej Lipie, Hoyerswerdzie, Jabloncu na Nisou, Jeleniej Górze, Libercu, Löbau, Weiβwasser i Zittau.

Szczegółowe rozkłady jazdy, taryfy opłat zawierające ceny biletów, wykaz osób uprawnionych do przejazdów ulgowych oraz obszar obowiązywania poszczególnych biletów dostępne są na stronie http://www.bus.zgorzelec.eu.

fot. Miasto Zgorzelec (6) 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...