NaStyku.pl

Autobusem do Naszego Zoo, na Berzodrfer See czy Landeskrone. Ruszyła transgraniczna komunikacja miejska

W poniedziałek 2 stycznia 2023 roku Burmistrz Zgorzelca – Rafał Gronicz oraz Nadburmistrz Gӧrlitz – Octavian Ursu wspólnie zainaugurowali transgraniczne połączenie komunikacyjne pomiędzy wschodnim i zachodnim brzegiem Nysy Łużyckiej.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

To pierwszy zrealizowany punkt wspólnej strategii komunikacyjnej. Tym samym autobusy gӧrlitzkiej linii komunikacyjnej A rozpoczęły przejazdy do Zgorzelca, a transgraniczna linia połączyła komunikacje miejskie Gӧrlitz i Zgorzelca w jedną sieć.

Dzięki nowemu rozwiązaniu wygodnie można dojechać w różne zakątki Europa-Miasta m.in. na zakupy do Markersdorfu, CH Plaza lub na zgorzelecki Mały Rynek, do ZOO, nad jezioro Berzdorf albo na plac zabaw na Zalewie Czerwona Woda, czy na wycieczkę na Landeskrone. Linia A zatrzymuje się na przystankach: Partyzantów/ Dom Kultury, Zgorzelec Centrum przy ul. Dąbrowskiego (przystanek przesiadkowy linii A z liniami 3, 4 i 5), Sienkiewicza/Poczta oraz Piłsudskiego/Granica. Co ważne – trasy przejazdów linii A, 3 , 4 i 5 oraz godziny ich kursowania uzupełniają się, a linie kursują zamiennie w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia. Podróże po mieście ułatwi także, obok znanego już biletu ZVON, nowy bilet Europa-Miasta.

  • Kupując bilet Europa-Miasta możemy poruszać się komunikacją miejską (autobusy i tramwaje, pociągi przewoźnika kolejowego Die Länderbahn GmbH DLB pomiędzy stacjami Görlitz i Zgorzelec) w Görlitz i Zgorzelcu. Bilet miesięczny Europa-Miasta będzie wprowadzony w późniejszym terminie.
  • Kupując bilet Zgorzeleckiej Komunikacji Miejskiej możemy poruszać się komunikacją autobusową na terenie miasta Zgorzelec.
  • Kupując bilet Euro-Nysa–Ticket (ZVON) możemy poruszać się komunikacją miejską na terenie Zgorzelca, Görlitz, a także w regionie autobusami przewoźników regionalnych i komunikacji miejskich w Bautzen, Bischofswerdzie, Bolesławcu, Czeskiej Lipie, Hoyerswerdzie, Jabloncu na Nisou, Jeleniej Górze, Libercu, Löbau, Weiβwasser i Zittau.

Szczegółowe rozkłady jazdy, taryfy opłat zawierające ceny biletów, wykaz osób uprawnionych do przejazdów ulgowych oraz obszar obowiązywania poszczególnych biletów dostępne są na stronie http://www.bus.zgorzelec.eu.

fot. Miasto Zgorzelec (6) 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również