NaStyku.pl

And the winner is… Görliwood najlepszą europejską lokalizacją filmową

Görlitz zostało zwycięzcą konkursu na najlepszą europejską lokalizację filmową. Ogłoszenie wyników oraz ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 7 listopada w Parlamencie Europejskim.
Görlitz
Görlitz

Organizatorem plebiscytu było Europejskie Stowarzyszenie Komisji Filmowych (EUFCN) we współpracy z platformą filmową Cineuropa. Tytuł najlepszej lokalizacji filmowej w Europie zdobyło Görlitz, w którym Wes Anderson zrealizował kultowy komediodramat „Grand Budapest Hotel”.

O miano najlepszej lokalizacji filmowej rywalizowało ze sobą 11 miejsc z całej Europy w tym: Wrocław, gdzie Steven Spielberg kręcił w 2014 r. "Most Szpiegów", rzymskie termy Karakalli, które zagrały w oscarowym "Wielkim pięknie"; widowiskowo położony norweski hotel Juvet Landscape z filmu "Ex Machina"; Wiedeń, który służył za plan zdjęciowy twórcom "Mission Impossible: Rogue Nation" czy wreszcie lodowiec Val Senales z Południowego Tyrolu, który udawał Himalaje w filmie "Everest".

Celem konkursu było zwiększenie rozpoznawalności i popularyzacja działań komisji filmowych oraz instytucji, które pomagają filmowcom w wyszukiwaniu obiektów i plenerów, pozyskiwaniu pozwoleń i realizacji zdjęć. Finalistów wybrało gremium ekspertów i krytyków współpracujących z portalem Cineuropa, spośród zgłoszeń nadesłanych przez komisje filmowe, członków stowarzyszenia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również