NaStyku.pl

AKTUALIZACJA: Koronawirus. Kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Jędrzychowicach i Zgorzelcu

- Dzisiaj w godzinach popołudniowych rozpoczną się wyrywkowe kontrole sanitarne na przejściu drogowym w Jędrzychowicach – poinformował wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.
Służby przy A4
Służby przy A4

AKTUALIZACJA (10 MARCA 2020 R. GODZ. 20:00):

11.03.2020 r. planowane jest otwarcie kolejnych Punktów Kontroli Sanitarnej w województwie dolnośląskim.
Są to:

W zasięgu działania Placówki SG w Kłodzku: Kudowa, Boboszów, Tłumaczów;
W zasięgu Placówki SG w Jeleniej Górze: Jakuszyce;
W zasięgu Placówki w Zgorzelcu: Zawidów.

 

--------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA (10 MARCA 2020 R.): Kontrola sanitarna także na moście granicznym im. Jana Pawła II w Zgorzelcu

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego od wtorku, 10 marca 2020r., punkt granicznej kontroli sanitarnej uruchomiony został także przy przejściu granicznym most drogowy im. Jana Pawła II w Zgorzelcu.

Decyzja o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych to jedno z działań zapobiegawczych służących przeciwdziałaniu niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Kontrole mają charakter wyrywkowy i obejmują zbiorowy transport drogowy. Punkty kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności uruchomiono na zachodniej granicy kraju, ale w kolejnych dniach ich zakres będzie rozszerzany na kolejne przejścia graniczne i inne rodzaje transportu.

-------------------------------------------------------------

W poniedziałek, 9 marca, od godzin popołudniowych rozpocznie się wyrywkowa kontrola autobusów i busów wjeżdżających do Polski – zapowiedział wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Wyjaśnił, że jest to pewien wniosek jaki wyciągamy z pacjenta „zero”, który się w Polsce zdarzył.

Kontrole będą prowadzane przez ratowników medycznych w asyście straży granicznej oraz funkcjonariuszy policji, KAS i WITD. Kontrolowana będzie temperatura ciała pasażerów. Osoby, u których pojawi się podejrzenie o zachorowaniu, zostają przewiezione transportem sanitarnym do szpitala.

Wszystkie kontrolowane osoby muszą wypełnić ankiety lokalizacyjne, z podstawowymi informacjami jak m.in. imię i nazwisko, cel podróży oraz adres i numer kontaktowy. Kontrole będą trwały do odwołania.

Wojewoda pokreślił, że granica nie jest zamknięta i normalnie funkcjonuje ruch samochodowy.

Ministerstwo Zdrowia od środy potwierdziło już łącznie 6 przypadków koronawirusa w Polsce. Wywołuje on chorobę układu oddechowego COVID-19, która charakteryzuje się wysoką gorączką, dusznościami, kaszlem, bólami mięśni i zmęczeniem.

Koronawirus - objawy, profilaktyka 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również