NaStyku.pl

Akatualizacja: Dramat nad Berzdorfer See. Służby odnalazły ciało młodego Polaka

Wczoraj w godzinach wieczornych rozegrał się dramat nad niemieckim jeziorem Berzdorfer See. Około godz. 19.00 dwóch mężczyzn straciło siły pływając w akwenie. Jeden z nich zniknął pod taflą wody. Nurek odnalazł jego ciało.
Shutterstock
Shutterstock

Aktualizacja: Wczoraj po około 90 minutach poszukiwań służby odnalazły ciało młodego Polaka. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon 22-latka. 

Jak podaje saksońska policja w zdarzeniu brało udział trzech młodych Polaków w wieku od 18 do 22 lat. Postanowili dopłynąć do drewnianej platformy oddalonej od brzegu o ok. 70. W pewnym momencie płynący 21-latek zaczął opadać z sił i wzywać pomocy. Udało się go uratować dzięki pomocy świadków zdarzenia. Natomiast 22-latek płynął dalej i w pewnym momencie zniknął pod wodą.  21-latek trafił do szpitala, niestety 22-latek utonął. 

Pierwotny tekst 05.06.2022

O zdarzeniu informuje lokalny portal zgorzele112.pl. Według ustaleń redakcji do tragicznego wydarzenia nad niemieckim akwenem wodnym Berzdorfer See doszło dzisiaj w okolicach godziny 19:00.

Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, dwóch młodych mężczyzn z Polski straciło siły podczas pływania po jeziorze. Będące na miejscu zdarzenia osoby zdołały uratować jednego z mężczyzn, drugi niestety zniknął pod taflą wody. W akcji poszukiwawczo-ratowniczej biorą udział m.in niemiecka służba wodna DLRG, straż pożarna, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Więcej informacji wkrótce. 
Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również