NaStyku.pl

3 tys. euro za wskazanie sprawców kradzieży zabytkowej rzeźby

Niemiecka policja szuka sprawców kradzieży dwóch zabytkowych figur z cmentarza w miejscowości Neugersdorf w powiecie Görlitz. Za pomoc w namierzeniu złodziei i odzyskaniu rzeźb wyznaczono nagrodę w wysokości 3 tys. euro.
Zabytkowa rzeźba skradziona z cmentarza w miejscowości Neugersdorf
Zabytkowa rzeźba skradziona z cmentarza w miejscowości Neugersdorf

Policjanci z Görlitz prowadzą sprawę kradzieży dwóch figur z zabytkowego cmentarza w miejscowości Neugersdorf w powiecie Görlitz. Z ustaleń śledczych wynika, do pierwszej kradzieży doszło 21-22 grudnia 2019 r. Złodzieje zdemontowali i ukradli rzeźbę z brązu w kształcie plecaka, która była częścią cyklu „Odpoczywający tkacz”. Natomiast 12-13 stycznia 2020 r. nieznani sprawcy dokonali kolejnej kradzieży rzeźby – przedstawiającej odpoczywającego tkacza (ten sam cykl). Rzeźba z brązu powstała w 1922 r. Jej wartość oszacowano na kwotę około 22 tys. euro.

Niemiecka policja wyznaczyła nagrodę pieniężną w kwocie 3 tys. euro w zamian za pomoc w sprawie. Każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat opisanych kradzieży prosimy o kontakt z policja niemiecką lub jakąkolwiek jednostką policji w Polsce.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również